Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

Trajneri i Dritës, Arben Bislimi/ Sshot

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu


1 September, 2021 @22:28

Trajneri i Dritës së Gjilanit, Arben Bislimi, në prononcimin e tij pas ndeshjes së humbur nga Prizreni-16 ka thënë se ekipi i tij ka qenë pa ambicie në këtë garë dhe kanë ardhur sa për të madhështuar turneun.

Mirëpo, ai ka bërë të ditur ndër të tjera se ekipi do të përforcohet shpejt me 3-4 lojtarë të huaj për tu bërë konkurrent i denjë në Superligë, posa t’ia nis ajo.

“Patëm kundërshtar të fortë, ekip të kompletuar si taktikisht ashtu edhe fizikisht. Ata ishin më të mirë se ne. Ne ende s’jemi konsoliduar si duhet, por kemi provuar lojtarët vendorë dhe gjendjen e tyre fizike. Klubi ynë ka ardhur pa ambicie këtu. Kemi mbetur pak prapa dhe kemi ardhur të madhështojmë Superkupën si turne,” ka thënë Bislimi menjëherë pas ndeshjes.

Ndërkaq duke shpjeguar objektivat e klubit gjilanas, që këtë stinor iu kthye Superligës trajneri ka shtuar:

“Para fillimit të edicionit të ri të Superligës ne do të jemi gati. Jemi duke tentuar të sigurojmë 3-4 lojtarë të huaj dhe të jemi konkurrent në Superligë.”

Drita është mposhtur nga Prizreni-16 në përballjen çerekfinale të Superkupës së Kosovës që ka nisur sot, ndërsa gjilanansit me këtë janë eliminuar nga gara, derisa prizrenasit shkojnë në gjysmëfinale.


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

01/09/21 @ 22:19

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

Superkupa e Kosovës

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

01/09/21 @ 20:59

SUPERKUPA

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

Superkupa e Kosovës

Ngushtohet rezultati, mbyllet pjesa e parë në derbi

01/09/21 @ 19:46

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Pesëshet e para: Peja - Prishtina

01/09/21 @ 18:44

SUPERKUPA

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

Superkupa e Kosovës

Ç1:  Peja me +9 pikë ndaj Prishtinës

01/09/21 @ 19:26

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24

AVENTURË E RE

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

FBK Superliga/International/Liga tjera/Transfere

Ty Nichols pas Kosovës, në Shqipëri

29/08/21 @ 10:04

PRISHTINA

Tomsick i rikthyer në Evropë, nder për të qenë pjesë e klubit më të trofeshëm

FBK Superliga

Tomsick i rikthyer në Evropë, nder për të qenë pjesë e klubit më të trofeshëm

28/08/21 @ 12:29

FIBA

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

FIBA licencon 1 Komisioner dhe 4 Gjyqtarë nga FBK për periudhën 2021-2023

27/08/21 @ 20:35


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga