Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I PRISHTINËS

Nazor: Kemi punë për të bërë

Ante Nazor, trajner i Prishtinës/ Sshot

Nazor: Kemi punë për të bërë


1 September, 2021 @23:32

Trajneri i ri i Prishtinës, Ante Nazor, ka thënë se ekipin i tij do të zhvillohet gjatë gjithë sezonit për tu bërë gjithnjë më i mirë.

Ai në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur ndaj Pejës, i ka uruar fitoren pejanëve, ndërsa ka thënë se janë treguar më të mençur në situata.

“Urime Pejës! Treguan lojë më të mençur sonte. Kemi pasur mundësinë, por nuk e shfrytëzuam atë. Jemi ekip i ri dhe kemi shumë punë për të bërë. Kjo ndeshje më tregoi se mund të luftojmë deri në fund,” ka thënë fillimisht ai.

Peja ka eliminuar Prishtinën nga Superkupa e Kosovës, duke e mposhtur në çerekfinale, ndërsa bardhekaltërit tash e tutje do të përgatiten për fillim të stinorit në Superligë.

Kroati Nazor ka treguar gjithashtu se në pjesëlojë i ka thënë lojtarëve gjëra bazike dhe mbrojtja është çelës.

“U thashë të luajnë secilën mbrojtje sikurse të jetë e fundit në ndeshje. Të rrotullojnë topin. Gjëra bazike. Kur jemi të mirë në mbrojtje, në kërcimet e mbrojtjes, aty është çelësi,” ka shtuar ai.

Kjo ka qenë ndeshja e parë zyrtare e Nazorit si trajner i Prishtinës, ndërsa sa i përket vazhdës së sezonit ai ka thënë thjesht se pret që ekipi i tij të zhvillohet dhe të bëhet gjithnjë e më i mirë.

 


TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

PENZA

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

FBK Liga e Femrave

Bytyqi e Halitaj vazhdojnë, Berisha transferohet te Penza

01/09/21 @ 22:43

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Peja - Prishtina

01/09/21 @ 22:19

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

SUPERKUPA

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

Superkupa e Kosovës

Derbi i madh i Superkupës i takon në fund Pejës

01/09/21 @ 20:59

SUPERKUPA

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

Superkupa e Kosovës

Ç3: Përsëri ngitet epërsia në 9 pikë

01/09/21 @ 20:27

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

Superkupa e Kosovës

Highlights nga ndeshja Prizreni-16 - Drita

01/09/21 @ 19:54

TRAJNERI I PEJËS

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Baş: Synimet janë t’i fitojmë finalet

01/09/21 @ 23:46

TRAJERI I PRIZRENI-16

Rifati: Shpresojmë finalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rifati: Shpresojmë finalen

01/09/21 @ 22:49

TRAJNERI I DRITËS

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Bislimi: Kundërshtari i konsoliduar, ne pa ambicie këtu

01/09/21 @ 22:28

PAS DUELEVE TË PARA

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Rruga drejt finales: Peja apo Prizreni-16?

01/09/21 @ 22:16

PRIZRENI FITON LEHTË

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

FBK Superliga/Superkupa e Kosovës

Prizreni me mbi 100 pikë ndaj Dritës, siguron gjysmëfinalen

01/09/21 @ 17:34

NË KRYEQYTET

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

FBK Superliga

Prishtina emëron kapitenin e ri të ekipit

31/08/21 @ 23:19

PEJA

Peja me trajner turk në Akademi

FBK Superliga

Peja me trajner turk në Akademi

31/08/21 @ 20:10

PRISHTINA

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

FBK Superliga/Transfere

Prishtina prezanton trajnerin Ante Nazor

31/08/21 @ 20:01

BASHKIMI

Bashkimi përforcon trapezin

FBK Superliga/Transfere

Bashkimi përforcon trapezin

31/08/21 @ 16:44

PRISHTINA

Wendell premton përkushtim te Prishtina

FBK Superliga

Wendell premton përkushtim te Prishtina

29/08/21 @ 14:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga