Të gjitha lajmet

PJESA E PARË: PEJA - PRISHTINA

Treshet e Dardanit, për pushim të qetë në Karagaç

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Treshet e Dardanit, për pushim të qetë në Karagaç

19 January, 2020 @17:40

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes të Pejës dhe të Prishtinës.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 51-32 në të mirë të Pejës.

Dardan Berisha ishte i pakapshëm nga vija e treshit deri më tani, i cili shënoi 5 treshe në gjashtë tentime (15 pikë në total), kurse te Prishtina më i dalluari është Jordan Johnson me 12 pikë.

Raporti i gjërë pas ndeshjes.

RAHOVECI

Lëndohet Davis te Rahoveci! Kur do të kthehet amerikani?

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

22 February, 2020 @21:28

Para pak çastesh, nënkampioni i Superligës së Kosovës në basketboll, Rahoveci, ka bërë të ditur se ylli i skuadrës Darell…

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga