Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURNE BASKETBOLLISTIK

Turne i shkollave të mesme, fiton “Frang Bardhi”

Fotot: Prishtina High School (PHS)

Turne i shkollave të mesme, fiton “Frang Bardhi”


3 March, 2020 @10:05

Në shkollën Kosovo Leadership Academy u mbajt turneu i shkollave të mesme në basketboll, që numëroi shtatë shkolla pjesëmarrëse aty.

Shkollat pjesëmarrëse në këtë turne ishin: Kosovo Leadership Academy, Gjimnazi Frang Bardhi nga Mitrovica, Finnish School of Kosovo, Gjimnazi Eqrem Qabej nga Vushtrria, Prishtina High School, Mileniumi i Tretë dhe American School of Kosova.

kla

Në fund, në finale u ndeshën skuadrat e Gjimnazit Frang Bardhi dhe organizatorët e KLA-së, ku fitues dolën gjimnazistët e Frang Bardhit.


PHS

Prishtina High School me fitore në minutat e fundit

Liga tjera

Prishtina High School me fitore në minutat e fundit

03/02/20 @ 09:31

PRIZRENI

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

FBK Superliga

Prizreni largon amerikanin Nakwasaah

02/03/20 @ 18:46

EDICIONI 2021/22

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike me stinor të rregullt dhe me rregulla për të huajt

12/07/21 @ 14:40

BASKET TECH

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

Liga Unike/FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/Kupa e Kosovës/FBK Superliga U18/Përfaqësuesja/Balkan League/International/Liga tjera

Super teknologji në palestra të Kosovës, FBK arrin marrëveshjen

23/02/21 @ 11:49

STARTERS

Kosova-Sllovakia, 5-shet startuese

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Kosova-Sllovakia, 5-shet startuese

20/02/21 @ 19:01

SHKODËR

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

20/02/21 @ 18:45

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja

International/Liga tjera

E eliminuar, Shqipëria pëson edhe nga Qiproja

18/02/21 @ 19:54

SHKODËR

Një trajner amerikan te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Një trajner amerikan te Vllaznia

18/02/21 @ 14:33

FIBA PREQUALIFIERS

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

12-shja e Shqipërisë për duelet e fundit

18/02/21 @ 11:55

GRUPI A - PARAKUALIFIKUES

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

Përfaqësuesja/International/Liga tjera

Gerti Shima pozitiv, nuk do të mund t’i ndihmojë Shqipërisë

18/02/21 @ 11:24

THEMELOHET

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

Liga Unike/FBK Superliga/International/Liga tjera

Liga Unike nënshkruhet, tash duhet të nis puna

10/09/20 @ 23:08

LIGA UNIKE

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

FBK Superliga/International/Liga tjera

Mbledhja e parë zyrtare: zgjidhen anëtarët e Bordit dhe kryetari i saj

10/09/20 @ 17:08


 
Të gjitha lajmet nga Liga tjera