Të gjitha lajmet

GAME 4: HEAT - CELTICS

Tyler “Herro” i ndeshjes, Miami afër finales

Tyler “Herro” i ndeshjes, Miami afër finales


24 September, 2020 @8:43

Skuadra e Miami Heat, duke e mposhtur Bostonin edhe në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 112-109, është 1 fitore larg finales së madhe në NBA.

Lojtari i ndeshjes ishte padyshim Tyler Herro. Ai luajti me 37 pikë, që ishte shifra më e lartë e tij në Play-Off, derisa shënoi 5 herë nga vija e treshit, që ishte një tjeter rekord në karrierën e tij në Play Off.

Përveç Herros te Miami u dalluan edhe Jimmy Butler me 24 pikë, Goran Dragic me 22 pikë dhe Bam Adebayo me 20 pikë e 11 kërcime.

Te Bostoni Jayson Tatum me 28 pikë ishte koshashënuesi më i mirë, derisa u ndihmua edhe nga Jaylen Brown me 21 pikë dhe Kemba Walker me 20 pikë të tjera.

Miami Heat është 3-1 në epërsi në seri dhe tani Bostoni duhet t’i fitojë të gjitha ndeshjet e mbetura për t’u mos eliminuar nga Play Offi.

Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 26 shtator.

WARRIORS - SPURS

Curry afër shifrave magjike, GSW triumfon

21 January, 2021 @10:13

Golden State Warriors e mposhti San Antonio Spursin me rezultat 121-99. Super ylli Stephen Curry, shkëlqeu ndaj kundërshtarin me 26…

CAVS - NETS

Brooklyn pëson edhe me 3 super-yjet

FOTO / NBA

21 January, 2021 @10:03

Skuadra e Brooklyn Netsit, ka pësuar ndaj Cleveland Cavaliersit pas 2 vazhdimeve me rezultat 147-135. Në këtë ndeshje për herë…

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

JAZZ - PELICANS

6 fitore rresht, ngriten në pozitën e dytë

20 January, 2021 @10:01

Forma e mirë e Utah Jazzit, vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New Orleans Pelicans. Jazz e mposhti kundërshtarin me rezultat…

NETS - BUCKS

64 pikë nga dyshja Harden & Durant

19 January, 2021 @10:01

Brooklyn Nets e mposhti Milwaukee Bucksin me rezultat 125-123. Dyshja James Harden e Kevin Durant së bashku luajtën me 64…

Të gjitha lajmet nga NBA