Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - DRITA (F)

Vazhdojnë pa humbje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Vazhdojnë pa humbje

10 March, 2019 @20:01

Bashkimi F
Drita F
Bashkimi F 113 : 29 Drita F

Palestra: "Sezair Surroi", Prizren

Vashat e Bashkimit nuk gabuan as në ndeshjen kundër Dritës.

Kampionet aktuale e mposhtën bindshëm skuadrën gjilanase me rezultat 113-29.

7 lojtare shënuan pikë dyshifrore te Bashkimi, derisa më të dalluarat ishin Mari Stewart me 19 pikë, Danisha Shaw me 15 pikë dhe Ulpiana Emra e Aulona Muhadri me nga 13 pikë secila.

TABELA AKTUALE

Bashkimi në 12 ndeshje të zhvilluara i ka 12 fitore, derisa Drita ka bilanc prej 1 fitoreve e 11 humbjeve deri më tani.

PJESA E PARË: LIPJANI - YLLI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Lipjani - Ylli

10 March, 2019 @19:39

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Lipjani - Ylli. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 38-48 në favor të…

TREPÇA - PRIZRENI

Fitore dramatike, Prizreni triumfon në “Minatori”

TOPSPORTI/ L. D.

10 March, 2019 @18:34

Një ndeshje tejet interesante që arsyetoi vlerësimin si derbi i ditës në Superligë është zhvilluar sonte në Minatori të Mitrovicës,…

PJESA E PARË: TREPÇA - PRIZRENI

Dallimi 3 pikë në derbin e ditës

10 March, 2019 @17:42

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Trepça - Prizreni. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 34-37 në favor të…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Trepça - Prizreni

10 March, 2019 @16:57

Janë caktuar pesëshet e para të Trepçës dhe të Prizrenit. TREPÇA: Samir Zekiqi, Imer Tahiri, Aaron Anderson, Deart Deliqi, Harold…

PRISHTINA E RE - VUSHTRRIA

Prishtina e Re i afrohet zonës së PlayOffit

10 March, 2019 @15:01

Me fitore bindëse ndaj Vushtrrisë, Prishtina e Re i është afruar zonës së PlayOffit në Ligë të Parë të basketbollit…

PRISHTINA - RAHOVECI

Prishtina fiton edhe duelin e ligës

9 March, 2019 @21:16

Dy finalistët e Kupës, Prishtina dhe Rahoveci, sonte u përballen mes vete në kuadër të xhiros së XX të Superligës…

BOREA - BASHKIMI

Rekord sezonal për fitore

TOPSPORTI/ L.D

9 March, 2019 @18:34

Në ndeshjen hapëse të xhiros së XX të Superligës së Kosovës në basketboll, skuadra e Bashkimit ka shënuar fitore lehtë…

BOREA - BASHKIMI

Borea vs. Bashkimi, mbyllet pjesa e parë

BOROZANI / ARKIV

9 March, 2019 @17:36

Me epërsi të thellë të prizrenasve është mbyllur pjesa e parë mes Boreas dhe Bashkimit. Prizrenasit po shkojnë drejt fitores…

TOP 5 / KUPA E KOSOVËS / LIGA E FEMRAVE

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave)

7 March, 2019 @15:44

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Prishtinës, ku vashat e trajnerit Fidan Shatri…

PENZA (F) - PRISHTINA (F)

3 herë rresht!

3 March, 2019 @16:35

Vashat e Prishtinës duke e mposhtur Penzën me rezultat 51-81, arritën ta fitojnë Kupën e Kosovës për të tretën…

KUPA E KOSOVËS

Pjesa e parë: Penza (F) - Prishtina (F)

3 March, 2019 @15:22

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Penza - Prishtina. Pas 20 minutave lojë, Prishtina është në epërsi me rezultat…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza (F) - Prishtina (F)

3 March, 2019 @14:29

Janë caktuar pesëshet e para të Penzës dhe të Prishtinës, në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat. PENZA:…

KUPA E KOSOVËS: BASHKIMI (F) - PRISHTINA (F)

Prishtina arrin finalen

27 February, 2019 @15:35

Skuadra e vashave të Prishtinës është finalistja e Kupës së Kosovës në basketboll. Bardhekaltërat kanë mposhtur Bashkimin në përballjen gjysmëfinale…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave