Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - DRITA (F)

Vazhdojnë pa humbje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Vazhdojnë pa humbje

10 March, 2019 @20:01

Vashat e Bashkimit nuk gabuan as në ndeshjen kundër Dritës.

Kampionet aktuale e mposhtën bindshëm skuadrën gjilanase me rezultat 113-29.

7 lojtare shënuan pikë dyshifrore te Bashkimi, derisa më të dalluarat ishin Mari Stewart me 19 pikë, Danisha Shaw me 15 pikë dhe Ulpiana Emra e Aulona Muhadri me nga 13 pikë secila.

TABELA AKTUALE

Bashkimi në 12 ndeshje të zhvilluara i ka 12 fitore, derisa Drita ka bilanc prej 1 fitoreve e 11 humbjeve deri më tani.

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi humbë titullin në Prizren, Prishtina kampione e Kosovës!

Foto: L.S / TOPSPORTI

27 April, 2019 @20:44

Vajzat e Prishtinës janë kampione të Kosovës për sezonin 2018/2019 të Superligës së Femrave. Të drejtuara nga Fidan Shatri e…

GAME 5: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi vs. Prishtina, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:47

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes vajzave të Bashkimit dhe atyre të Prishtinës, të cilat mes vete po…

NGA INFORMATORI

125 euro dënime për Prishtinën pas duelit të fundit

25 April, 2019 @15:09

Seria u barazua në 2-2 dhe gjithçka sa i përket titullit të kampionit do të vendoset të shtunën në…

GAME 4: PRISHITNA (F) - BASHKIMI (F)

Shaw-Stewart çojnë Bashkimin në superfinale

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

24 April, 2019 @20:54

Kampionja e Ligës së femrave do të caktohet në ndeshjen e pestë të serisë. Bashkimi arriti një fitore shumë të…

NGA INFORMATORI

325 euro dënim për ekipin e femrave të Bashkimit

24 April, 2019 @14:27

Në Informatorin e fundit të Ligës së Femrave, që përfshin duelin e tretë të serisë finale të PlayOffit është bërë…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave