Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: VËLLAZNIMI-PRIZRENI

Vëllaznimi mbyll bindshëm pjesën e parë

Vëllaznimi mbyll bindshëm pjesën e parë


3 December, 2022 @17:39

Pas çerekut të parë të ngushtë, Vëllaznimi ka shkëlqyer në çerek të dytë të ndeshjes duke ndalë sulmet e ekipit prizrenas, për të fituar çerekun e dytë me rezultat 21-9, ndërsa pjesa e parë përfundoi 39-26 në të mirë të ekipit gjakovar.

Me 14 pikë te Vëllaznimi po dallohet Anthony Adger, ndërsa te Prizreni ritmin po e mbanë Urim Zenelaj, me 8 të shënuara.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga