Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA GJAKOVA

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë

Vëllaznimi paralajmëron rikthim më të fortë


12 April, 2021 @16:17

Skuadra e Vëllaznimit, që dje zhvilloi duelin e fundit të stinorit 2020/21 në Superligë, ka paralajmëruar përmes një postimi në Facebook, që ekipi do të rikthehet edhe më i fortë në të ardhmen.

Vëllaznimi është rikthyer në Superligë në njërin ndër stinorët më të mirë që ka pasur ndonjëherë Superliga dhe përkundër 9 fitoreve në stinor të rregullt nuk ka arritur t’i ikë zonës së rënies nga liga.

“Edhe pse klubi ynë ka arritur që të shënojë nëntë fitore, kjo nuk mjaftoi që të largohemi nga fundi i tabelës. Ne do të jemi gjithmonë mirënjohës lojtarëve që në çdo ndeshje dhanë maksimumin nga vetja dhe nuk u dorëzuan asnjëherë. Poashtu, trajnerët pa u lodhur bënë punë fantastike. Falenderimi i veçantë u shkon kryesisë dhe sponsorëve, që ndihmuan klubin në ditët më të vështira. Vëllaznimi do të rikthehet edhe më i fortë,” ka shkruar njoftimi i klubit gjakovar botuar sot, një ditë pas ndeshjes së 28 të stinorit, ku kuqezinjtë u mposhtën nga Peja.

Vëllaznimi ka arritur të befasojë disa herë ish-kampionët e Superligës në këtë stinor, ndërsa shumë ndeshje i humbi me rezultat të ngushtë.


PLAY OFFI

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

FBK Liga e Parë

Sot fillojnë gjysmëfinalet e Play Offit në Ligën e Parë

12/04/21 @ 11:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Vëllaznimi - KBF Bashkimi

12/04/21 @ 15:59

GAME 2: KBF VËLLAZNIMI - KBF BASHKIMI

KBF Bashkimi për finale në Gjakovë

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi për finale në Gjakovë

12/04/21 @ 08:46

GAME 2: KBF PENZA - KBF PRISHTINA

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

FBK Liga e Femrave

Ndeshja jetike për Prishtinën, Penza kërkon finalen

12/04/21 @ 08:54

VËLLAZNIMI

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

FBK Superliga

Ty Nichols falenderon Vëllaznimin

11/04/21 @ 22:20

FAKT

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

FBK Superliga

Vëllaznimi hyn në histori si skuadra më e suksesshme që bie nga Superliga!

11/04/21 @ 22:09

E FUNDIT

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

FBK Superliga

Daniel Lekndreaj ndahet me Prishtinën

11/04/21 @ 21:49

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - Vëllaznimi

11/04/21 @ 21:29

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Rahoveci - Golden Eagle Ylli

11/04/21 @ 20:58

PEJA - VËLLAZNIMI

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

FBK Superliga

Peja mposht Vëllaznimin e pamotivuar

11/04/21 @ 20:11

Ç3: PEJA - VËLLAZNIMI

Peja afër fitores përballë Vëllaznimit

FBK Superliga

Peja afër fitores përballë Vëllaznimit

11/04/21 @ 20:03

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

TRAJNERI I VITIT

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

FBK Superliga

Ish lojtari i Bashkimit dhe Pejës shpallet trajner i vitit në Belgjikë

10/05/21 @ 17:34

SERIA FINALE

A do të vendoset të martën në Karagaç?

FBK Superliga

A do të vendoset të martën në Karagaç?

10/05/21 @ 00:10

ADIS BECIRAGIC

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

FBK Superliga

Beciragic: Për 45 ditë kemi pasur 16 ndeshje, energjia e bëri dallimin

09/05/21 @ 23:21

A DO TE LUAJE NE NDESHJEN E RADHES?

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

FBK Superliga

Lëndimi i Dendyt, Peja do të del me njoftim

09/05/21 @ 23:19

DRAGAN RADOVIC

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

FBK Superliga

Radovic: Loja ishte në duart tona, vështirë të mbijetojmë me këto mungesa

09/05/21 @ 23:00

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Golden Eagle Ylli - Peja

09/05/21 @ 22:58

ERJON KASTRATI

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

FBK Superliga

Erjon Kastrati flet pas fitores ndaj Pejës

09/05/21 @ 22:45

GOLDEN EAGLE YLLI - PEJA

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

FBK Superliga

Përmbysje e madhe në fund, treshja e Erjonit vendimtare për fitore

09/05/21 @ 22:05

FINALS: YLLI-PEJA

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Gjithça e barabartë, edhe 10 minuta lojë

09/05/21 @ 21:34


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga