Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

25 May, 2018 @19:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të jetë mysafire në qytetin e Durrësit, ku do të zhvillojë miqësore ndaj skuadrës Goga Basket.

Përmes një njoftimi për Borozani.com, u bë e ditur që skuadra gjakovare do të udhëtojë drejt Durrësit nesër në mëngjes, për t’u përballur me grupmoshat përkatëse të skuadrës nikoqire, Goga Basket, ndërsa bashkë me basketbollistët e rinjë ka udhëtuar edhe treshja e trajnerëve Shkumbin Kumnova, Valon Tanushi dhe Driton Rraci.

Gjithashtu, është bërë e ditur që skuadra e Vëllaznimit U16 do të stërvitet pa pushim edhe gjatë muajve të verës, për të qenë sa më e gatshme për sezonin e ri.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga