Të gjitha lajmet

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

Boston Celtics pranë finales

24 May, 2018 @9:32

Boston Celtics
Cleveland Cavaliers
Boston Celtics 96 : 83 Cleveland Cavaliers
Jayson TATUM 24 pikë LeBron JAMES 26 pikë

TD Garden

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë ndaj Clevelandit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 96-83.

Seria e fitoreve për keltët në shtëpi (TD Garden), është ngritur në 10 ndeshje, derisa i nevojitet vetëm edhe një fitore për t’u kualifikuar në finalen e madhe të NBA-së.

a

Gjatë ndeshjes, epërsia e vendasve është ngritur në 21 pikë, derisa krahas mungesave kryesore, Bostoni luajti përsëri në mënyrë ekipore dhe fitoi. Më së shumti u dallua rookie Jayson Tatum me 24 pikë, 7 kërcime, 4 asistime e 4 topa të vjedhur, që u ndihmua edhe nga Jaylen Brown me 17 pikë të tjera.

Te Clevelandi, vetëm dy lojtarë arritën të shënojnë pikë dyshifrore. LeBron Jamesi luajti me 26 pikë, 10 kërcime e 5 asistime dhe Kevin Love me 14 pikë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e gjashtë e serisë do të luhet në palestrën e Clevelandit më 26 maj.

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 May, 2018 @22:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e Bashkimit është kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Ekipi portokall…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës, që po luhet në Sezai Surroi. Pas…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli është mbyllur 18-18, e te Bashkimi më efikasi është…

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë se nuk ka ulëse të lirë në palestër tashmë.…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin Rashica, kanë publikuar pesëshet e para që do t’ia nisin…

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit, Arpagjik’t, i janë kthyer ekipit të tyre. Palestra…

PALESTRA

Mbushet “Sezai Surroi”

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:38

Një numër i madh i adhuruesve të Bashkimit, afro një orë para ndeshjes, kanë mbushur palestrën Sezai Surroi. Bashkimi…

GAME 4: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi kampion apo vazhdim i serisë?

BOROZANI / A.P

23 May, 2018 @14:54

Bashkimi kampion apo seria vazhdon? Këtë do ta kuptojmë sonte pas duelit të katërt final mes Bashkimit dhe Prishtinës, duel…

GAME 4: WARRIORS - ROCKETS

Houston barazon, rifillon seria

Foto: nba.com

23 May, 2018 @10:11

Skuadra nga Teksasi, Houston Rockets, arriti ta mposht në ndeshjen e katër të serisë finale të Konferencës Perëndimore Golden State…

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA