Të gjitha lajmet

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

Raketat para lansimit në finale!

25 May, 2018 @8:44

Houston Rockets
Golden State Warriors
Houston Rockets 98 : 94 Golden State Warriors
Eric GORDON 24 pikë Kevin DURANT 29 pikë

Raketat para lansimit në finale!

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe kapaciteti i Houston Rockets, nuk do të kalonte dy fitoret - sot në mëngjes gjithçka ndërroi.

Finalja e Konferencës Perëndimore në NBA mund të sjellë befasinë më të këndshme, derisa Houston Rockets ka kaluar në epërsi 3-2 me fitore 98-94 ndaj Golden State Warriorsit dhe tashmë është vetëm një fitore larg finales së madhe të NBA-së.

James Harden

Lojtari nga banka rezervë, Eric Gordon, ka shënuar 24 pikë e 4 kërcime, ndërsa Chris Paul ka pasur paraqitje tejet impresive. Ai ka shënuar 20 pikë, 7 kërcime e 6 asistime në këtë fitore të raketave! Ndërsa në çerekun e fundit me pikët e shënuara në momente kyçe, thjesht ka çuar ekipin drejt fitores së radhës dhe e ka afruar finalen e madhe.

Luftëtarët në anën tjetër mbetën të befasuar në fund me atë çfarë u ndodhi. Dray Green, Steph Curry e Kevin Durant - kanë qenë në parket përgjatë mbi 40 minutave. Pushuan nga 1, maksimalisht 2 minuta gjatë tërë ndeshjes - që nuk mjaftoi.

PLAYOFF SKEMA

Green luajti me double-double prej 12 pikëve e 15 kërcimeve. Durant shënoi 29 pikë, ndërsa Curry 22 pikë, 7 kërcime e 6 asistime - të gjitha këto, të pamjaftueshme ndaj raketave sot.

 

Ndeshja e gjashtë e serisë tash luhet në palestrën e luftëtarëve, në mëngjesin e 27 majit (03:00).

 

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 May, 2018 @21:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar titullin e kampionit në Çeki, me ekipin e tij Nymburk, duke…

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 May, 2018 @16:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës në basketboll dhe triumfit historik të Bashkimit, tashmë ekipet kanë të…

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 May, 2018 @13:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në histori të klubit t’ia sjellë ekipit titullin kampion,…

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 May, 2018 @9:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë ndaj Clevelandit, arriti ta mposht kundërshtarin me rezultat 96-83. …

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 May, 2018 @22:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e Bashkimit është kampione e Kosovës për stinorin 2017/18. Ekipi portokall…

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës, që po luhet në Sezai Surroi. Pas…

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli është mbyllur 18-18, e te Bashkimi më efikasi është…

PALESTRA MBUSHET

S’ka vend të lirë në Sezai Surroi

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @21:00

Ndeshja ka filluar, ndërsa pamjet e para nga Sezai Surroi tregojnë se nuk ka ulëse të lirë në palestër tashmë.…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:53

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, dhe ai i Prishtinës, Andin Rashica, kanë publikuar pesëshet e para që do t’ia nisin…

NGA PALESTRA

Kthehen Arpagjik’t

BOROZANI/ G. P.

23 May, 2018 @20:49

Ka filluar festa para lojës në Prizren, derisa tifozët e ekipit, Arpagjik’t, i janë kthyer ekipit të tyre. Palestra…

ALL STAR 2019

Skuadra e Jamesit mposht atë të Giannisit

18 February, 2019 @10:33

All Stari 2019 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara në nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. …

ALL STAR 2019

Hamidou Diallo fiton Slam Dunkin

17 February, 2019 @10:47

Dita e dytë e All Starit 2019, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2019

Snajperisti i All Starit 2019, Joe Harris

17 February, 2019 @10:43

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Brooklyn Netsit, Joe Harris. Harris arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2019

Jayson Tatum fiton garën për shkathtësi

17 February, 2019 @10:35

Lojtari i Boston Celticsit, Jayson Tatum, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2019. Tatum në raundin e parë…

ALL STAR 2019

Amerika mposhtë Botën

16 February, 2019 @9:18

All Stari 2019 ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe…

Të gjitha lajmet nga NBA