Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet

Vëllaznimi zyrtarizon dy përforcimet


22 February, 2021 @13:08

Ditë më parë që ishte paralajmëruar sot Vëllaznimi i zyrtarizon dy përforcimet e reja të skuadrës.

Ty Nichols dhe Tiwian Kendley zyrtarisht janë pjesë e skuadrës gjakovare.

Nichols ishte pjesë e Prizrenit në pjesën e parë të stinorit dhe luajti me mesatare prej 15.7 pikëve, 7.1 asistimeve dhe 4 kërcimeve për ndeshje.

Kendley së fundi ka luajtur për skuadrën Jalisco në Meksikë, ku ka pasur mesatare prej 21.5 pikëve dhe 4.6 kërcimeve për ndeshje. Ai ka qenë edhe pjesë e ekipit nga NBA, Washington Wizards, gjatë ligës verore.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi gjendet në pozitën e fundit në Superligë, derisa me këto përforcime dëshiron të mbetet në elitë.


VËLLAZNIMI

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

FBK Superliga

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

22/02/21 @ 12:54

KAMPIONATI SHQIPTAR

Vllaznia angazhon edhe amerikanin e tretë

Liga Unike

Vllaznia angazhon edhe amerikanin e tretë

22/02/21 @ 11:17

DRITA - LIPJANI

Seria ngritet në 11 fitore rresht

FBK Liga e Parë

Seria ngritet në 11 fitore rresht

21/02/21 @ 21:44

LIGA e PARË

6 fitore, 6 humbje, pozita e 6

FBK Liga e Parë

6 fitore, 6 humbje, pozita e 6

21/02/21 @ 21:37

LIGA e PARË

Peci i pakapshëm për Megasportsin

FBK Liga e Parë

Peci i pakapshëm për Megasportsin

21/02/21 @ 21:32

KBF PRISHTINA - KBF PENZA

Penza fiton derbin

FBK Liga e Femrave

Penza fiton derbin

21/02/21 @ 21:25

VËLLAZNIMI

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

FBK Superliga

Pa zhvilluar ndeshje, largohet nga ekipi

22/02/21 @ 12:54

PONTE PRIZRENI

Ponte Prizreni i hendikepuar, një lojtar rezulton me Covid-19

FBK Superliga

Ponte Prizreni i hendikepuar, një lojtar rezulton me Covid-19

21/02/21 @ 16:16

VIDEO

Bashkimi transferon qendër të huaj

FBK Superliga

Bashkimi transferon qendër të huaj

20/02/21 @ 11:32

LARGIMI

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

FBK Superliga

Perovic largohet nga Peja, nënshkruan me këtë skuadër

20/02/21 @ 11:03

VËLLAZNIMI

Tiwian Kendley amerikani i ri te Vëllaznimi

FBK Superliga

Tiwian Kendley amerikani i ri te Vëllaznimi

19/02/21 @ 21:06

ZYRTARE

Ylli zyrtarizon transferin më të ri

FBK Superliga

Ylli zyrtarizon transferin më të ri

19/02/21 @ 20:10

DIVINE MYLES

Besuam në fitore, por na mungoi agresiviteti

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Besuam në fitore, por na mungoi agresiviteti

19/02/21 @ 09:17

PARA NDESHJEVE

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Lëndimet, debutimet dhe rikthimet - te Kosova

18/02/21 @ 11:40

VËLLAZNIMI

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

FBK Superliga

Deondre Ray lëndohet, Vëllaznimi gjen menjëherë zëvendësimin

17/02/21 @ 22:13

PRIZRENI

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

FBK Superliga

Ponte Prizreni largon një lojtar të huaj

17/02/21 @ 08:09


Të gjitha lajmet nga FBK Superliga