Të gjitha lajmet

KAMPIONATI SHQIPTAR

Vllaznia angazhon edhe amerikanin e tretë

Vllaznia angazhon edhe amerikanin e tretë


22 February, 2021 @11:17

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës nuk po ndalet me përforcime të huaja.

Pas transferimit të dy amerikanëve Anand Hundal dhe Stanley Davis, të cilët arritën ditë më parë në Shkodër, ekipit së fundi iu bashkua edhe përforcimi i tretë amerikan, Lorenzo Martinez.

Ky i fundit është 203 centimetra i gjatë dhe vjen nga skuadra Team Orlando në ShBA, ku ka luajtur për tri edicionet e fundit.

Vllaznia në krye të ekipit ka emëruar trajnerin po ashtu amerikan, Mathew Jones, ndëra në ditët në vijim janë paralajmëruar edhe përforcime të tjera për skuadrën shkodrane.

Skuadrat shqiptare këto ditë i kanë përvjelur mëngët duke bërë përforcime të shumta, pas vendimit të institucioneve shtetërore për heqjen e pezullimit për aktivitetet sportive që e kishte pamundësuar zhvillimin basketbollit dhe sporteve të tjera në hapësira të mbyllura për shkak të pandemisë.

Edicioni 2020-21 i kampionatit shqiptar në basketboll do të fillojë me datën 27 shkurt 2021 dhe është planifikuar të përfundojë deri më 30 qershor 2021.


SHKODËR

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Arrijnë 2 përforcimet te Vllaznia

20/02/21 @ 18:45

TRANSFER

Teuta transferon qendër amerikane

Liga Unike

Teuta transferon qendër amerikane

19/02/21 @ 18:55

SHKODËR

Një trajner amerikan te Vllaznia

Liga Unike/International/Liga tjera/Transfere

Një trajner amerikan te Vllaznia

18/02/21 @ 14:33

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20/10/20 @ 15:29

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

Liga Unike/FBK Superliga/International/Transfere

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16/10/20 @ 17:20

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Liga Unike/FBK Superliga

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

12/10/20 @ 15:42

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11/10/20 @ 19:47

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

Liga Unike

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

10/10/20 @ 19:36

SHQIPONJAT

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Peja paralajmëron përforcimet për 20/21

06/10/20 @ 13:06

MEDIA

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

Liga Unike/FBK Superliga/Transfere

Dardani dhe Driloni mbesin te Peja

30/09/20 @ 00:18


Të gjitha lajmet nga Liga Unike