Të gjitha lajmet

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së virusit korona.

Duke parë që “karantina” me shumë gjasë do të vazhdojë edhe për javët e ndoshta muajt e ardhshëm, janë krijuar pikëpyetje në lidhje me vazhdimin e sezonit të garave apo anulimin e plotë të tij.

VAZHDOJNË PËRGATITJET PËR EVROPIAN

Për të kuptuar më shumë rreth kësaj, TopSporti.com ka komunikuar drejtpërdrejt me Elvira Dushkun, sekretaren e FBK-së, e cila ekskluzivisht për TopSportin ka kumtuar që vendimin për anulimin e sezonit nuk është marrë ende.

“Jemi të vetëdijshëm për çdo gjë që po ndodhë dhe diskutime kemi zhvilluar, mirëpo vendim zyrtar për anulimin e sezonit NUK ka ende.

Kjo nuk është hedhur në votim ende dhe prandaj nuk ka ende vendim zyrtar nga bordi. Sapo të vendoset diçka, do të njoftohet edhe opinioni.” - u shpreh Dushku.

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

NGA FEDERATA

Përgatitjet për evropianin në Prishtinë, po vazhdojnë

30 March, 2020 @11:25

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) është duke vazhduar me përgatitjet për FIBA U16 Kampionatin, Divizioni C sipas planit të…

KOMUNIKATA

FBK me komunikatë për situatën aktuale

27 March, 2020 @12:02

FBK para pak çastesh ka lëshuar një komunikatë për media, ku ka bërë të ditur se është duke vëzhguar situatën…

MEDIA

Të anulohet kampionati, të mos ketë kampion!

TOPSPORTI/ A. P.

24 March, 2020 @19:23

Derisa Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pritet të dalë me Vendimin përfundimtar në bashkëpunim me klubet për fatin e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga