Të gjitha lajmet

VLLAZNIA

Vllaznia forcon skuadrën para ndeshjes me Pejën

Vllaznia forcon skuadrën para ndeshjes me Pejën

13 January, 2020 @15:51

Skuadra e Vllaznisë së Shkodrës, para ndeshjes me Pejë e përforcoi skuadrën e saj me dy përforcime.

Kahron Ross dhe Petar Kusovac u transferuan te Vllaznia.

Kahron Ross luan në pozitën e fundorit, është 25 vjeç, i gjatë 180 cm. Ai ka pasur një mesatare prej 8.9 pikëve, 4.4 asistimeve dhe 2.6 kërcimeve për ndeshje në skuadrën Karlsruhe Lions.

Petar Kusovac luan në pozitën e alo qendrës, është i gjatë 203 cm, derisa së fundi ka luajtur te skuadra Zlatorog.

Vllaznia nesër do të përballet me Pejën në kuadër të Ligës Ballkanike në ora 18:00.

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

VENDIMI I FUNDIT

Vllaznia-Ibri anulohet, BIBL shkon direkt në Final Four

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ E. Shkuliqi

12 March, 2020 @23:18

Vendimi i fundit i BIBL pas shfaqjes së paandemisë Coronavirus, covid - 19, është që ndeshja Vllaznia - Ibri, të…

Të gjitha lajmet nga Balkan League