Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - FERONIKELI

Vushtrria i kthehet fitores, humbja e parë për Niklin

Vushtrria i kthehet fitores, humbja e parë për Niklin


15 November, 2020 @17:00

Pas humbjes ndaj Istogut, Vushtrria e mposhti në xhiron e tretë Feronikelin me rezultat 86-79.

Skuadra e Vushtrrisë ka triumfuar ndaj kundërshtarit në mënyrë ekipore. Pesë lojtarë luajtën me pikë dyshifrore, derisa prej tyre u dalluan Albion Imeri dhe Engjëll Ramaj.

Imeri shkëlqeu me 20 pikë, 12 kërcime e 6 asistime, kurse Ramaj me 22 pikë, 5 kërcime e 2 topa të rrëmbyer.

Te Feronikeli u veçuan Engjull Sollova me 28 pikë e 3 kërcime, Endrit Ibrahimi me 19 pikë e 7 kërcime dhe Valdet Shala me double-double prej 15 pikëve e 12 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Vushtrria e regjistroi fitoren e dytë në tri ndeshje të zhvilluara, kurse për Niklin ishte humbja e parë në dy ndeshjet e zhvilluara.

Në xhiron e katërt, Vushtrria takohet me AS Prishtinën, derisa Feronikelin me Marigona Hill Prishtinën.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë