Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - DRITA

Vushtrria në ngritje, Drita ende pa fitore në pranverë

Vushtrria në ngritje, Drita ende pa fitore në pranverë

5 March, 2020 @21:52

Skuadra e Vushtrrisë, e mposhti Dritën me rezultat 65-48 dhe u ngrit në pozitën e tretë.

Drita e mbylli pjesën e parë me 1 pikë epërsi, kurse Vushtrria e nisi më mirë pjesën e dytë, ku në çerekun e tretë pësuan vetëm 3 pikë dhe e krijuan epërsinë e mjaftueshme për ta kontrolluar ndeshjen dhe për të dalur fitues nga ky duel.

Si zakonisht lojtari më i mirë te Vushtrria ishte Erhan Sholla. Ai luajti me 20 pikë, 5 kërcime e 2 asisitime, derisa ndihmë mori edhe nga Engjëll Ramaj me 19 pikë e 9 kërcime dhe Ramadan Zekiqi me 10 pikë të tjera.

Te Drita u dalluan Qëndrim Demi me 13 pikë, 9 kërcime e 6 asistime dhe Driton Sulejmani me 11 pikë.

TABELA AKTUALE

Vushtrria me këtë fitore ngritet në pozitën e tretë aktualisht me 5 fitore e 7 humbje, kurse Drita ende nuk e ka shijuar fitoren në stinorin pranveror dhe me 5 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e shtatë aktualisht.

Në javën tjetër Vushtrria pushon, derisa Drita takohet me Borean.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga