Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - LIPJANI

Vushtrria thellon krizën e Lipjanit

Vushtrria thellon krizën e Lipjanit

25 November, 2020 @19:32

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitoren e radhës, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 73-52.

Vushtrria me dominim total e regjistroi fitoren e tretë të sezonit.

Albion Imeri me 15 pikë, 5 kërcime e 4 topa të rrëmbyer ishte njëri ndër më të mirët te Vushtrria, derisa u ndihmua edhe nga Nesar Hoti me 12 pikë dhe Engjëll Ramaj me 11 pikë të tjera.

Te Lipjani më i dalluari ishte Hamit Sllamniku me 18 pikë.

TABELA AKTUALE

Aktualisht Vushtrria me 3 fitore e 3 humbje gjendet në TOP 4 në Ligën e Parë, derisa Lipjani gjendet në fund të tabelës me 6 humbje.

Në xhiron tjetër Vushtrria do të përballet me Megasportsin në Prizren, kurse Lipjani e pret liderin AS Prishtina.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë