Të gjitha lajmet

MATCH REPORT: MEGASPORTS-VUSHTRRIA

Vushtrria trimfon në Prizren, përmirëson bilansin

Vushtrria trimfon në Prizren, përmirëson bilansin

29 November, 2020 @13:10

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitore mbrëmë në Prizren, në përballjen e zhvilluar ndaj Megasportsit, duke i mposhtur vendasit 46-62 [7-14, 10-21, 17-11, 12-16].

Starti i mirë i vushtrriasve bëri që loja të shkojë shpejt në favor të tyre, derisa këndellja e vendasve në pjesë të dytë nuk ndërroi kahjen e lojës.

TABELA AKTUALE

Engjëll Ramaj me 17 pikë ka qenë më efikasi te Vushtrria në fitore, ndërsa me nga 10 pikë kanë kontribuuar Erlind Uka e Blendi Mehana.

Te vendasit e drejtuar nga Edon Godeni, Ensar Muriqi ka qenë më efikasi me 13 pikë, ndërsa Rigon Hasi e Ardit Osmani kanë dhënë nga 11 sosh, pamjaftueshëm për të çuar ekipin te fitorja.

Me këtë fitore Vushtrria bën bilansin 4-3, ndërsa Megasports 2-5.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë