Të gjitha lajmet

YLLI - TREPÇA

Ylli vazhdon serinë, s’ka fitore për Trepçën

Ylli vazhdon serinë, s’ka fitore për Trepçën

18 January, 2020 @20:38

Pas humbjes nga Bashkimi në sekondat e fundit në ndeshjen e luajtur në Mitrovicë, Trepça pësoi edhe në duelin e luajtur sonte ndaj Yllit në Suharekë.

Ndeshja filloi mirë për mitrovicasit, mirëpo Ylli dalëngandalë u mobilizua dhe e riktheu ndeshjen në anën e tij. Një ringjallje e ‘xehetarëve’ erdhi në çerekun e tretë, në të cilin mitrovicasit shënuan 23 pikë, ndërkohë që pranuan 16, për të shkuar në çerekun e katërt në disavantazh prej vetëm 4 pikëve, 68-64.

Mirëpo, Ylli nuk lejoi befasi dhe çerekun e katërt e menaxhoi mjaft mirë, duke e mbyllur ndeshjen me fitore 90-83.

TABELA AKTUALE

Devonte Brown me 19 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te Ylli sonte, ndërkohë që edhe katër basketbollistë të tjerë shënuan pikë dyshifrore të kjo skuadër sonte. Te Trepça, DJ Hanes me 24 pikë dhe Alante Fenner me 21 pikë ishin më të dalluarit në këtë duel.

Fitorja e shënuar sonte bën që Ylli të ketë vetëm një pikë më pak se Rahoveci lider, kurse Trepça për momentin ndodhet e parafundit në renditje.

KUPA E KOSOVËS

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Superliga 2019/20)

19 February, 2020 @15:53

Kupa e Kosovës, përfundoi me fitoren e Pejës, ku e mposhti Yllin në finale me rezultat 64-79. TopSporti.com ka…

PAS FINALES

Tifozi që kërceu nga tribunat për të arritur Kupën, në gjendje të mirë

16 February, 2020 @17:02

Një tifoz pejan mbrëmë, kishte kërcyer nga tribunat e Mizahir Ismës për të arritur deri te Kupa e për ta…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Pas 5 vitesh, Kupa kthehet në Pejë

15 February, 2020 @22:20

Pas 5 vitesh pritjeje, durimit i erdhi fundi. Peja ka arritur të fitojë Kupën e Kosovës për herë të parë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Ngushtohet epërsia në 6 pikë

15 February, 2020 @21:45

Ka përfunduar edhe çereku i tretë në ndeshjen Ylli - Peja. Pas 30 minutave lojë, rezultati është 57-51, në të…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Përfundon pjesa e parë në finalen Ylli - Peja

15 February, 2020 @21:18

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës në mes të Yllit dhe Pejës. Rezultati pas…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga