Të gjitha lajmet

YLLI - TREPÇA

Ylli vs. Trepça, mbyllet pjesa e parë

TOPSPORTI / A.P

Ylli vs. Trepça, mbyllet pjesa e parë

18 January, 2020 @19:43

Është mbyllur pjesa e parë mes Yllit dhe Trepçës në Suharekë.

Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 52-41 në të mirë të vendasve.

Deri më tash, te Ylli Samir Zekiqi në takimin ndaj ish-skuadrës së tij është më i miri me 12 pikë, kurse te Trepça koshashënuesit më të mirë pas pjesës së parë janë DJ Hanes dhe Alante Fenner me nga 11 pikë secili.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Mikaile Tmusic nënshkruan me KK Podgorica

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

1 July, 2020 @22:03

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Mikaile Tmusic, që u bë kampion me Bashkimin dhe Prishtinën në Kosovë, pas katër vitesh…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

BRETT PRAHL

Basketbollisti që veshi fanellën e Pejës, në elitën polake

Brett Prahl, në ndeshjen e Kupës së Kosovës me Pejën/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

24 June, 2020 @15:25

Basketbollisti amerikan që veshi fanellën e Pejës në fillim të këtij viti dhe fitoi Kupën e Kosovës me ekipin verdhezi,…

FIBA EUROPE

Vendosen datat për evropianët 2021

18 June, 2020 @13:36

Bordi i FIBA Evropës ka vendosur për datat e sakta të FIBA Kampionateve Evropiane të vitit 2021. Sipas vendimit të…

KOSOVARI I NATYRALIZUAR

Ish lojtari i Prishtinës e Pejës, nënshkruan me Gostivarin

16 June, 2020 @22:17

Basketbollisti që mbronte ngjyrat e reprezentacionit të Kosovës dy vite më parë, Malcolm Armstead dhe ka luajtur për Prishtinën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga