Të gjitha lajmet

YLLI - TREPÇA

Ylli vs. Trepça, rezultati i çerekut të parë

TOPSPORTI / ARKIV

Ylli vs. Trepça, rezultati i çerekut të parë

18 January, 2020 @19:19

Me rezultat 26-21 është mbyllur çereku i parë mes Yllit dhe Trepçës, që në mes vete po përballen në Suharekë.

Ndeshjen më mirë e filluan mitrovicasit, mirëpo dalëngadalë vendasit u kthyen në lojë dhe në pushimin e parë të ndeshjes shkuan me epërsi të lehtë.

Raporti i plotë pas ndeshjes.

VRESHTARËT

Qendra Josip Mikulic zyrtarizohet te Rahoveci

12 March, 2020 @0:25

Basketbollisti kroat, Josip Mikulic, që luan në pozitat 4-5 alo-qendër dhe qendër, i lindur në Mostar të Bosnje e Hercegovinës…

NË DITËN E FUNDIT TË AFATIT KALIMTAR

Robert Cartwright përforcimi i fundit i huaj i Pejës

11 March, 2020 @23:55

Basketbollisti amerikan, Robert Cartwright, është përforcimi i fundit i huaj i Pejës në afatin kalimtar për këtë sezon në Superligë…

BUJAR LOCI KTHEHET TE VRESHTARËT

Largohet Ilievski, Rahoveci rikthen ish-trajnerin

TOPSPORTI/ A. P.

11 March, 2020 @18:50

Skuadra nënkampione e Kosovës në basketboll, Rahoveci, pas serisë së rezultateve jo të mira, mosarritjes së finales së Kupës së…

NGA INFORMATORI NR 27

1500 euro dënime nga FBK-ja për xhiron XXVII

Foto: KBPeja/fb/Korniza

11 March, 2020 @16:26

FBK ka publikuar dje Informatorin e radhës për ndeshjet e xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, ku përveç…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (27)

9 March, 2020 @23:29

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 27 në Superligën e Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga