Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NDESHJA E KTHIMIT

11-shet: Lincoln—Ballkani

11-shet: Lincoln—Ballkani


17 August, 2023 @17:13

Gjithçka gati për Ballkanin, ndërsa Ilir Daja ka bërë 11-shen për ndeshjen e kthimit ndaj Lincolnit ntë Gjibraltar. Ekipi suharekas ka avantazh dygolësh nga ndeshja e parë dhe pas pak në “Victoria” do të kërkojë vulosjen e kalimit në fazën playoff të Ligës së Konferencës.

—LINCOLN: Coleng; Nano, Ayew, Loeps, Sergeant; Britto, Walker, Yahaya, Rosa; Juanfri, Gomez.

—BALLKANI: Koliçi; Jashanica, Dellova, Trashi, Thaçi (Potoku, nga fillimi i ndeshjes); Kuc, Zyba, Kryeziu; Korenica, Gripshi, Berisha.

Dueli nis në ora 18:00 sot, ndërsa fituesi i kësaj përballjeje pritet të takohet me BATE Borisovin në playoff të Ligës së Konferencës, pasi që Sheriff Tiraspol ka fituar 5-1 ndeshjen e parë.

Ballkani fitoi në “Fadil Vokrri” 2-0 me anë të golave të shënuara nga Meriton Korenica dhe Lorenc Trashi.

 


 
Të gjitha lajmet nga Conference League