Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BORA - VUSHTRRIA

14/14 nga Bora, sigurohet pozita e parë për Play Off

14/14 nga Bora, sigurohet pozita e parë për Play Off


15 January, 2024 @22:22

Liderja pa humbje e Ligës së Parë, Bora, e mposhti edhe Vushtrrinë me rezultat 131-51.

Bora me dominim total triumfoj ndaj Vushtrrisë dhe e siguroi pozitën e parë për Play Off.

Dion Haxhosaj ishte i pakapshëm me 30 pikë, 14 kërcime e 7 asistime te Bora, kurse u ndihmua edhe nga Mirlind Zekaj me 21 pikë.

Në anën tjetër te Vushtrria u dallua Engjull Ramaj me 13 pkë, 7 kërcime e 5 asistime.

TABELA AKTUALE

Bora me 14 fitore e 0 humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Vushtrria me 9 fitore e 4 humbje në pozitën e katërt.

Në xhiron tjetër Bora pushon, kurse Vushtrria përballet me Borën.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë