Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PENZA - KBF BASHKIMI

3-1 rezultati i përgjithshëm, Penza fiton derbin

3-1 rezultati i përgjithshëm, Penza fiton derbin


13 March, 2022 @21:16

Derbi i xhiros së 18 në Ligën e Femrave, i takoi Penzës e cila e mposhti Bashkimin me rezultat 71-61.

Dallimi 10 pikësh në çerekun e parë, i koshtoi gjatë gjithë ndeshjes Bashkimit dhe nuk arriti ta mposht për herë të dytë Penzën.

Cheal Rael Whitsitt ishte më e mira te skuadra pejane me 24 pikë, 14 kërcime, 6 asistime e 4 topa të rrëmbyer, derisa u ndihmua edhe nga Valbona Bytyqi me 14 pikë dhe Jeta Zeka me 13 pikë.

Te Bashkimi Monique Coker luajti me 20 pikë e 13 kërcime dhe Era Shatri me 15 pikë e 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Penza e siguron pozitën e dytë, derisa bilansi aktual është 14 fitore e 4 humbje, kurse Bashkimi gjendet në pozitën e tretë me 12 fitore e 6 humbje.

Penza në xhiron e 19 pret Kastriotin në shtëpi, kurse Bashkimi në Prizren përballet me Prishtinën pa humbje.


KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18

FBK Liga e Femrave

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18

13/03/22 @ 21:11

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

FBK Liga e Femrave

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

13/03/22 @ 21:00

RAHOVECI - PRIZRENI'16

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

FBK Superliga

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

13/03/22 @ 20:56

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

FBK Superliga

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

13/03/22 @ 20:25

Ç1: RAHOVECI - PRIZRENI

Mbi 50 pikë në çerek të parë

FBK Superliga

Mbi 50 pikë në çerek të parë

13/03/22 @ 19:27

PP: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

FBK Superliga

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

13/03/22 @ 19:47

BASHKIMI - PEJA

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

FBK Superliga

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

13/03/22 @ 18:42

STARTERS

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

FBK Superliga

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

13/03/22 @ 18:38

Ç3: BASHKIMI - PEJA

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

FBK Superliga

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

13/03/22 @ 18:23

PP: BASHKIMI - PEJA

1 pikë dallim në pushim

FBK Superliga

1 pikë dallim në pushim

13/03/22 @ 17:46

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18

FBK Liga e Femrave

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18

13/03/22 @ 21:11

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

FBK Liga e Femrave

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

13/03/22 @ 21:00

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

09/03/22 @ 19:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

09/03/22 @ 18:45

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

05/03/22 @ 17:59

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

FBK Liga e Femrave

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

05/03/22 @ 17:53

KBF FLAMURTARI - KBF BASHKIMI

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

03/03/22 @ 18:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

03/03/22 @ 15:21


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave