Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF PRISHTINA - KBF VËLLAZNIMI

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18

Prishtina e pamëshirshme, seria e fitoreve ngritet në 18


13 March, 2022 @21:11

Liderja e Ligës së Femrave, Prishtina, e kaloi me lehtësi pengesën e Vëllaznimint, duke e mposhtur me rezultat 114-40.

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi, në asnjë moment prishtinaset nuk e lëshuan epërsinë në ndeshje.

Tynice Martin ishte koshashënuesja më e mirë me 21 pikë, kurse u dalluan edhe Sumeja Kosumi me 16 pikë e 12 kërcime, Marigona Rushiti me 15 pikë dhe përofrcimi i ri Stasha Carey me 14 pikë e 13 kërcime.

Te Vëllaznimi e vetmja që u veçua dhe shënoi më shumë se gjysma e pikëve të skuadrës ishte Kendra Williams. Ajo luajti me 26 pikë, por nuk mjaftoi për ta befasuar Prishtinën.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 18 fitore e 0 humbje gjendet në maje të tabelës, kurse Vëllaznimi me 4 fitore e 14 humbje gjendet në pozitën e pestë.

Në xhiron tjetër Prishtina takohet me Bashkimin, kurse Vëllaznimi përballet me Trepçën.


KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

FBK Liga e Femrave

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

13/03/22 @ 21:00

RAHOVECI - PRIZRENI'16

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

FBK Superliga

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

13/03/22 @ 20:56

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

FBK Superliga

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

13/03/22 @ 20:25

PP: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

FBK Superliga

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

13/03/22 @ 19:47

Ç1: RAHOVECI - PRIZRENI

Mbi 50 pikë në çerek të parë

FBK Superliga

Mbi 50 pikë në çerek të parë

13/03/22 @ 19:27

BASHKIMI - PEJA

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

FBK Superliga

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

13/03/22 @ 18:42

STARTERS

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

FBK Superliga

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

13/03/22 @ 18:38

Ç3: BASHKIMI - PEJA

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

FBK Superliga

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

13/03/22 @ 18:23

PP: BASHKIMI - PEJA

1 pikë dallim në pushim

FBK Superliga

1 pikë dallim në pushim

13/03/22 @ 17:46

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

FBK Liga e Femrave

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

13/03/22 @ 21:00

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

09/03/22 @ 19:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

09/03/22 @ 18:45

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

05/03/22 @ 17:59

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

FBK Liga e Femrave

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

05/03/22 @ 17:53

KBF FLAMURTARI - KBF BASHKIMI

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

03/03/22 @ 18:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

03/03/22 @ 15:21

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave