Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KBF KASTRIOTI - KBF TREPÇA

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit

KBF Trepça afër sigurimit të Play Offit


13 March, 2022 @21:00

Vashat e Trepçës, kanë regjistruar një fitore shumë të rëndësishme, duke e mposhtur Kastriotin me rezultat 29-113

Trepça deklasoi KBF Kastriotin tani e “dorëzuar” në Ligën e Femrave, duke dominuar në çdo sekond të ndeshjes.

Ta’Sharra Jeffries ishte e pakapshme. Ajo luajti me triple-double prej 62 pikë, 16 topave të rrrëmbyer dhe 11 kërcimeve, derisa u ndihmua edhe nga Alma Muzliukaj prej 22 pikëve, 11 kërcimeve, 7 asistimeve e 6 topave të rrëmbyer.

Te Kastrioti më e mira ishte Anita Grainca me 11 pikë e 11 kërcime.

TABELA AKTUALE

Trepça është larg një fitores për ta siguruar Play Offin në Ligën e Femrave, ose një humbje humbje eventuale të Vëllaznimit.

Skuadra mitrovicase me 6 fitore e 12 humbje gjendet në pozitën e katërt, kurse Kastrioti me 18 humbje rresht në po aq xhiro të zhvilluar gjendet në fund të tabelës.

Në xhiron tjetër Trepça takohet pikërisht me Vëllaznimin, kurse Kastrioti me Penzën.


RAHOVECI - PRIZRENI'16

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

FBK Superliga

Fitore e madhe e Rahovecit, pranë PlayOffit

13/03/22 @ 20:56

Ç3: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

FBK Superliga

Me një pikë dallim, nis çereku i fundit

13/03/22 @ 20:25

PP: RAHOVECI - PRIZRENI'16

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

FBK Superliga

Prizreni’16 ngushton avantazhin e Rahovecit

13/03/22 @ 19:47

Ç1: RAHOVECI - PRIZRENI

Mbi 50 pikë në çerek të parë

FBK Superliga

Mbi 50 pikë në çerek të parë

13/03/22 @ 19:27

BASHKIMI - PEJA

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

FBK Superliga

Çereku i tretë vendosi derbin, Peja mposhtë Bashkimin

13/03/22 @ 18:42

STARTERS

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

FBK Superliga

Rahoveci - Prizreni’16, 5-shet e para

13/03/22 @ 18:38

Ç3: BASHKIMI - PEJA

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

FBK Superliga

Peja tregon dhëmbët në çerek të tretë

13/03/22 @ 18:23

PP: BASHKIMI - PEJA

1 pikë dallim në pushim

FBK Superliga

1 pikë dallim në pushim

13/03/22 @ 17:46

Ç1: BASHKIMI - PEJA

Bashkimi kap epërsinë

FBK Superliga

Bashkimi kap epërsinë

13/03/22 @ 17:22

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (XIV)

09/03/22 @ 19:35

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVII)

09/03/22 @ 18:45

VENDIMI I BORDIT

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

FBK Liga e Femrave

FBK: Të hapet mini-afat kalimtar 48-orësh

08/03/22 @ 22:33

KBF BASHKIMI - KBF KASTRIOTI

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi - KBF Kastrioti, regjistrohet me rezultat zyrtar

08/03/22 @ 12:15

KBF VËLLAZNIMI - KBF PENZA

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

FBK Liga e Femrave

Penza lehtë ndaj Vëllaznimit

05/03/22 @ 17:59

KBF TREPÇA - KBF PRISHTINA

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

FBK Liga e Femrave

Triple-double nga Martin, KBF Prishtina e pandalshme, arrin 17-shen pa humbje

05/03/22 @ 17:53

KBF FLAMURTARI - KBF BASHKIMI

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Flamurtari bindshëm mposhtë KBF Bashkimin

03/03/22 @ 18:28

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e javës në Ligën e Femrave (XVI)

03/03/22 @ 15:21

KBF PENZA 86-71 KBF TIRANA

Penza fiton dhe bëhet lidere

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

Penza fiton dhe bëhet lidere

02/03/22 @ 22:18

KBF PARTIZANI 77-94 KBF PRISHTINA

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

Liga Unike/FBK Liga e Femrave

KBF Prishtina triumfon në Tiranë

02/03/22 @ 22:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave