Të gjitha lajmet

KOSOVA U20 - LISTA E GJËRË

31 të ftuar te Kosova U20 nga selektori Nestor

Foto: fiba.basketball

31 të ftuar te Kosova U20 nga selektori Nestor

3 June, 2018 @22:05

Kosova U20 që do të garojë këtë verë në kuadër të Evropianit U20 në Divizionin B, do të nis përgatitjet të martën.

Selektori i Kosovës U20, Ernie Lee Nestor në bashkëpunim me ndihmësit e tij, Ilir Selmani dhe Ismet Ferati kanë publikuar listën e gjërë të kësaj grupmoshe.

Kampionati Evropian U20 Divizioni B mbahet prej 13 deri më 22 korrik 2018 në Sofje të Bullgarisë, ndërsa të ftuar janë:

1. Valon Bunjaku
2. Muhamedali Janjeva
3. Edmond Kryeziu
4. Atik Koshi
5. Etnik Peci
6. Vigan Gashi
7. Dardan Kapiti
8. Dino Herc
9. Dion Haxhosaj
10. Gent Shala
11. Erhan Sholla
12. Kujtim Ujkani
13. Yll Gashi
14. Edon Maxhuni
15. Ardit Memqaj
16. Luftim Cikaqi
17. Dren Dedushaj
18. Ardit Pepaj
19. Nderim Januzaj
20. Kreshnik Avdija
21. Bardhosh Kelmeni
22. Enis Spahiu
23. Albelard Rashiti
24. Ylldrit Sahiti
25. Xhem Hanxhiu
26. Meriton Ismaili
27. Arber Zeqiri
28. Ermal Bajraliu
29. Andi Kabashi
30. Ramadan Zekiqi dhe
31. Bujar Ҫeku.MEDIA

Abdul-Jabbar: Lebron, legjendë e gjallë

Foto: nba.com & billboard.com

3 June, 2018 @9:29

Nëse ka dikush që po e pëlqen dhe ia vlen të përmendet, është Karrem Abdul-Jabbar. Legjenda e dikurshme e…

PAS DUELIT 1

Thompson dënohet me 25 mijë dollarë

3 June, 2018 @9:17

Qendra e Cleveland Cavaliersit, Tristan Thompson, është dënuar me 25 mijë dollarë për shkak të incidentit në fund të ndeshjes…

NBA FINALS - GAME 1

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

Foto: NBAt/fb

1 June, 2018 @11:08

LeBron James ka dhënë gjithçka nga vetja. Ai ka kthyer Cleveland Cavaliersin në lojë, ka shënuar rekord karriere në finale…

KOSOVA U18

30 të ftuar nga selektori Karabeg

Foto: fiba.com/arkiv

29 May, 2018 @18:34

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg dhe ndihmësit e tij Gyltekin Selimi dhe Illmen Bajra e kanë publikuar…

FEMRAT U18

Shatri shpall listën e gjërë U18

Foto: fiba.com/arkiv

29 May, 2018 @18:27

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18 (Femrat), Fidan Shatri dhe ndihmësit e tij Pal Syla dhe Arsim Berisha e kanë…

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

29 May, 2018 @8:39

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në epërsi dhe i ishte afruar për dy çerek lojë…

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 May, 2018 @17:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të Red Bull Reign dhe me këtë është kualifikuar…

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 May, 2018 @7:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron James ka regjistruar emrin e tij në finalen…

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 May, 2018 @11:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e kthyen në një ekip normal. Por, Golden State Warriors…

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 May, 2018 @15:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë stinor, Mikaile Tmusic, që është lindur në Kosovë ka marrë ftesën…

REPREZENTACIONI I KOSOVËS

Caktohet data e grumbullimit të seniorëve

Foto: fiba/fb

19 January, 2019 @16:36

Përfaqësuesja A e Kosovës do të grumbullohet më 18 shkurt në Prishtinë për ndeshjen kundër Rumanisë, që i takon parakualifikimeve…

KOSOVA U16

Emërorja e Kosovës U16

17 January, 2019 @15:15

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U16 të femrave, Edin Kërveshi e ka publikuar listën e gjerë për grumbullimin e parë…

PUBLIKOHEN EMRAT

Lista e gjërë e Kosovës U18-U20

17 January, 2019 @15:10

Përzgjedhësit e Përfaqësueseve së Kosovës U18-U20 të femrave, Illmen Bajra dhe Fidan Shatri e kanë publikuar listën e gjerë për…

SELEKTORËT E FEMRAVE

Sylejmani, Selimi dhe Karabeg - emërohen përzgjedhës nga FBK-ja

21 December, 2018 @12:34

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e vet të mbajtur të enjten mbrëma (20.12.2018) i ka…

SELEKTORËT E FEMRAVE

Kërveshi, Bajra dhe Shatri - emërohen përzgjedhës nga FBK-ja

21 December, 2018 @12:16

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) në mbledhjen e vet të mbajtur të enjten mbrëma (20.12.2018) i ka…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja