Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

5-shet startuese: Shqipëria-Portugalia

Foto: FIBA

5-shet startuese: Shqipëria-Portugalia

28 November, 2020 @19:11

Dueli i katërt i Shqipërisë në Grupin A parakualifikues është i rëndësisë së madhe, pasi që me fitore, kuqezinjtë do të mund të shpresojnë në kualifikim nga ky grup.

Ndeshja posa filloi, ndërsa 5-shet startuese nga Afrim Bilalli e Mario Gomes janë:

SHQIPËRIA: Juljan Hamati, Daniel Lekndreaj, Robert Shestani, Gerti Shima, Celis Tafjal.

PORTUGALIA: Diogo Araujo, Pedro Catarino, Diogo da Costa Ventura, Claudio Fonseca, Joao Guerreiro.

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

PËRFORCIMI I RADHËS TE VËLLAZNIMI

Andi Shehu përforcimi i radhës vendor i kuqezinjëve

Andi Shehu, duke luajtur për Kosovën U-20/ Foto: FIBA

11 January, 2021 @17:51

Vëllaznimi i Gjakovës vetëm një ditë pas paralajmërimit për përforcime të reja në skuadër, sot ka zyrtarizuar jo një, por…

Të gjitha lajmet nga International