Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

8 All Star 2020 finalistët në garë për shkathtësitë

8 All Star 2020 finalistët në garë për shkathtësitë

5 February, 2020 @10:01

Tetë lojtarë janë caktuar të marrin pjesë në garën për shkathtësi në vikendin e All Starit 2020 që do të mbahet në Chicago.

Fituesi i fundit i kësaj gare është Jayson Tatutm që do të garojë edhe sivjet për ta mbrojtur epitetin.

Këta janë kandidatët për shkathtësi në All Star 2020.

Jayson Tatum (Boston Celtics)
Pascal Siakam (Toronto Raptors)
Domantas Sabonis (Indiana Pacers)
Derrick Rose (Detroit Pistons)
Khris Middleton (Milwaukee Bucks)
Spencer Dinwiddie (Brooklyn Nets)
Patrick Beverley (Los Angeles Clippers)
Bam Adebayo (Miami Heat)

All Stari 2020 do të fillojë më 14 shkurt, derisa ndeshja e madhe do të luhet më 16 shkurt 2020.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA