Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS PJESËS SË PARË

9 pikë dallimi, pas pjesës së parë Prishtina-Bashkimi

9 pikë dallimi, pas pjesës së parë Prishtina-Bashkimi


22 October, 2023 @17:14

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit, ndërsa vendasit janë duke udhëhequr me 9 pikë, pasi që morrën çerekun e parë 27-21 dhe të dytin 26-23, për rezultatin 53-44.

Dardan Berisha me 14 pikë është koshashënuesi më i mirë i Prishtinës aktualisht, ndërsa ka shënuar 3/4 për tri pikë. Te Bashkimi me 11 pikë më i miri është Isaiah Umipig.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga