Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS PJESËS SË PARË NË GJERMANI!

Dallimi 3 pikë pas pjesës së parë

Dallimi 3 pikë pas pjesës së parë


18 October, 2023 @19:45

Peja është mbajtur mirë në pjesë të parë ndaj Chemnitzit në duelin e parë të fazës grupore të FIBA Europe Cup. Pas çerekut të parë të fituar me 26-29 në të dytin me mbrojtje pak më të ngjeshura, vendasit morrën epërsinë dhe mbyllën 10 minutëshin e dytë të ndeshjes me 20-13, për të shkuar ekipet në pushim pjesëlojësh me 48-45 në të mirë të Chemnitzit.

Te ekipi gjerman, Wesley Van Beck është koshashënuesi më i dalluar me 17 të shënuara, ndërsa te Peja po dallohet Jay Jay Chandler me 11 sosh. Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj. Transmetimi i ndeshjes, drejtpërdrejtë.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga