Të gjitha lajmet

PRISHTINA STATS

Alihodzic i vetmi te Prishtina me mbi 200 kërcime

TOPSPORTI / A.P

Alihodzic i vetmi te Prishtina me mbi 200 kërcime

17 April, 2020 @17:05

Njëri ndër lojtarët më të mirë të Prishtinës, Fahro Alihodzic, ka qenë më i miri te Prishtina edhe sa i përket kërcimeve.

Qendra gjigande në 24 ndeshje sa ishte në parket, arriti të rrëmbejë 260 topa nën kosh në Superligë.

Fahro mesatarisht ka pasur 10.8 kërcime për ndeshje.

Pas Alihodzicit, te Prishtina edhe 3 lojtarë arritën ta kalojnë cakun e 100 kërcimeve, Mikaile Tmusic (121 kërcime), Fisnik Rugova (118 kërcime) dhe Edmond Azemi (102 kërcime).

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e skuadrës së Prishtinës sipas kërcimeve gjatë stinorit 2019/20.KREJT KËRCIMET E PRISHTINËS 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Fahro Alihodzic 260 kërcime 24 ndeshje
2.Mikaile Tmusic 121 kërcime 24 ndeshje
3.Fisnik Rugova 118 kërcime 24 ndeshje
4.Edmond Azemi 102 kërcime 22 ndeshje
5.Divine Myles 76 kërcime 16 ndeshje
6.Meriton Ismaili 76 kërcime 24 ndeshje
7.Jonathan Wade 46 kërcime 12 ndeshje
8.Arian Memeti 42 kërcime 14 ndeshje
9.Dardan Berisha 28 kërcime 7 ndeshje
10.Jordan Johnson 25 kërcime 8 ndeshje
11.Muhamedali Janjeva 19 kërcime 10 ndeshje
12.Don Polloshka 19 kërcime 14 ndeshje
13.Mërgim Jakupi 17 kërcime 8 ndeshje
14.Anthony Goods 12 kërcime 6 ndeshje
15.Dewayne Jackson 9 kërcime 3 ndeshje
16.Jonathan Janssen 2 kërcime 2 ndeshje
17.Shea Feehan 0 kërcime 2 ndeshje

NGA FEDERATA

Arrijnë donacionet e FIBAs për FBK-në

17 April, 2020 @12:30

Kanë arritur dy donacionet e FIBA-s për Federatën e Basketbollit të Kosovës (FBK). Bëhet fjalë për terrenin e lojës 3x3,…

PRISHTINA STATS

Myles mbret i asistimeve bardhekaltër

17 April, 2020 @0:21

Amerikani që luajti edhe për Kosovën, Divine Myles, ka qenë mbret i asistimeve për Prishtinën këtë stinor në Superligë. …

PRISHTINA STATS

Myles dhe Alihodzic, motorët e Prishtinës në 2019/20

TOPSPORTI/ A. P.

16 April, 2020 @23:08

Dy basketbollistët e Prishtinës që kanë qenë motorë të skuadrës në stinorin e anuluar 2019/20 janë Fahro Alihodzic dhe Divine…

CHRIS MARMARINOS

Selektori i Kosovës: Qëndrojmë të bashkuar përballë kësaj sfide globale

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 April, 2020 @12:53

Përzgjedhësi i Kosovës në basketboll, Christos Marmarinos, ka folur për faqen zyrtare të FBK-së sot, duke dhënë mesazh për të…

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga