Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

15 February, 2020 @10:43

All Stari 2020 në NBA, ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës.

Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në NBA dhe ata që janë rookie (viti i parë), në ora 3 pas mesnate e hapën All Starin 2020 që po mbahet në Chicago.

Skuadra e Amerikës e mposhti skuadrën e Botës me rezultat 151-131, derisa MVP i ndeshjes është zgjedhur lojtari i Charlotte Hornets, Miles Bridges.

Bridges luajti me 20 pikë, 5 kërcime e 5 asistime te skuadra e Amerikës, derisa u dalluan edhe Eric Paschall me 23 pikë, Collin Sexton me 21 pikë të tjera.

Në anën tjetër te skuadra e Botës më i miri ishte RJ Barrett me 27 pikë, kurse Luka Doncic luajti me 16 pikë e 5 asistime.

Më 16 shkurt në ora 2:00 pas mesnate, do të jenë garat për shkathtësi, për 3 pikë dhe për ngulitje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA