Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - DRITA

AS Prishtina fiton derbin ndaj Dritës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

AS Prishtina fiton derbin ndaj Dritës


30 October, 2020 @22:14

Skuadra e AS Prishtinës e mposhti Dritën me rezultat të ngushtë 77-75 në ndeshjen hapëse të Ligës së Parë në basketboll.

Sekondat e fundit në këtë ndeshje ishin dramatike, ngase Drita në 2 minutat e fundit ishte në disavantazh prej 6 pikëve, ku e zbritën këtë deri në 1 pikë.

Pesë sekonda para përfundimit të ndeshjes u faulua fundori i AS Prishtinës, Don Polloshka. Ai nga dy gjuajtjet e lira shënoi njërën, derisa në sekondat e mbetura Drita nuk arriti të bëjë më shumë dhe skuadra prishtinase e regjistroi fitoren e parë të stinorit.

Rron Kurti ishte koshashënuesi më i mirë te AS Prishtina me 19 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Don Polloshka me 15 pikë, 7 asistime e 5 kërcime.

Në anën tjetër te Drita u dalluan Driton Sylejmani me 20 pikë, Rinor Ahmeti me 16 pikë dhe Bardh Jakupi me 13 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina në xhiron e dytë do të përballet me Prishtinën e Re, kurse Drita e pret në Gjilan skuadrën New Basket.


LIGA e PARË

Me duelin Istogu-Drita, hapet festa e basketbollit në Suharekë

FBK Liga e Parë/Kupa e Kosovës

Me duelin Istogu-Drita, hapet festa e basketbollit në Suharekë

03/02/21 @ 08:41

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ministria e Shëndetësisë nuk lejon tifozët! “Final 8” pa publik

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ministria e Shëndetësisë nuk lejon tifozët! “Final 8” pa publik

02/02/21 @ 08:54

FINAL 8 NË SUHAREKË

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Ditët, orari dhe ndeshjet e “Final 8” 2021

01/02/21 @ 10:55

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

FBK Liga e Parë

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (X)

30/01/21 @ 15:10

MH PRISHTINA - NEW BASKET

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

FBK Liga e Parë

Aaron Njike shkëlqen në debutim, New Basket nis me fitore

29/01/21 @ 22:31

PËRGATITJE

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

FBK kryen testimin dhe matjen e basketbollistëve

29/01/21 @ 22:00

MEGASPORTS - LIPJANI

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

FBK Liga e Parë

Jon Pirana me double-double, Megasport fiton në vazhdime

29/01/21 @ 21:57

FINAL 8 NË SUHAREKË

Çiftet e Final 8 të Kupës

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave/FBK Superliga U18

Çiftet e Final 8 të Kupës

29/01/21 @ 16:12

LIGA e PARË

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

FBK Liga e Parë

MH Prishtina - New Basket e mbyllin xhiron e 10

29/01/21 @ 11:04

LIGA e PARË

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

FBK Liga e Parë

Lipjani këkon fitoren e parë të stinorit

29/01/21 @ 10:56


Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë