Të gjitha lajmet

GRUPI E: STEAUA - BAKKEN BEARS

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

Foto: fiba.basketball

Bakken i pagabueshëm, shkelë Steauan

7 November, 2018 @19:56

Rivalët tjerë të Prishtinës në Grupin E kualifikues të FIBA Europe Cup, Steaua dhe Bakken janë takuar në Bukuresht.

Steaua, që është pa fitore në këtë grup, ka pësuar për herë të katërt me radhë, ndërsa lideri Bakken Bears ka shënuar ekstremin e kundërt, duke fituar ndeshjen e katërt me radhë në grup.

Bakken ka mposhtur me 35 pikë dallim Steauan, 98-63, ndërsa Tobin Carberry ka qenë i jashtëzakonshëm me efiçencë 27, duke shënuar 19 pikë, 7 kërcime e 6 asistime në fitore.

Trajneri i ekipit danez, Steffen Wich, i ka dhënë mundësi të gjithë lojtarëve të paraqiten në ndeshje dhe atë, secili lojtar në dispozicion ka qenë me minuta dyshifrore në lojë.

Pas kësaj ndeshjeje, Bakken është lier i grupit me 4-0, që bashkë me Prishtinën 3-1, kanë siguruar fazën e radhës në FIBA Europe Cup, ndërsa Cherkaski me 1-3 dhe Steaua me 0-4 kanë humbur gjasat për të shkuar më tutje në këtë garë.

SHAWN JONES

Ish reprezentuesi i Kosovës, në elitë të Francës

22 July, 2019 @13:54

Basketbollisti i natyralizuar i Kosovës, Shawn Jones, ka kaluar nga elita izraelite e basketbollit në atë të Francës, bën të…

BASKETBOLLISTI I KOSOVËS

Gëzim Morina ndërron ambient

22 July, 2019 @12:50

Basketbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Gëzim Morina, është bërë lojtar i ri i Hopsi Polzelas ka bërë të ditur Eurobasket…

MIQËSORE

Miqësorja e parë, humbje e ngushtë e Kosovës

Foto: FBK

20 July, 2019 @20:06

Në prag të ndeshjeve parakualifikuese drejt EUROBASKET 2021, Kosova sot ka zhvilluar miqësoren e parë ndaj përfaqësueses së Sllovakisë. Në…

SENIORËT

Me disa mungesa të arsyeshme, nisin stërvitjet për kualifikime

Foto: FBK

15 July, 2019 @15:04

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll të hënën paradite kishte grumbullimin e parë, derisa stërvitjet do të mbahen edhe nga ora…

FTESAT E SPANJËS

Me 4 lojtarë nga NBA, Spanja publikon listën preliminare për Botëror

9 July, 2019 @12:21

Kampionati Botëror i basketbollit që këtë verë do të mbahet në Kinë, tashmë po fillon të afrohet, ndërsa ekipet pjesëmarrëse…

Të gjitha lajmet nga International