Të gjitha lajmet

TOP 10 / EUROLEAGUE

TOP 10-shja e Euroligës (V)

TOP 10-shja e Euroligës (V)

7 November, 2018 @19:33

Basketbollisti meksikan i Real Madridit, Gustavo Ayon, pas një paraqitje mjaft të mirë me skuadrën e tij është shpallur lojtari më i mirë i xhiros së pestë nga eurobasket.com.

TABELA AKTUALE

33 vjeçari Ayon, luajti me 13 pikë dhe 10 kërcime duke i bërë shifrat double-double në fitoren e Realit kundër Zalgirisit.

Në top 10-shën më të mirë në xhiron e pestë hyjnë edhe:

2. Will Clyburn i Cskas – 17 pikë dhe 9 kërcime.

3. Adrien Moerman i Anadolu Efesit – 23 pikë dhe 5 kërcime.

4. Paulius Jankunas i Zalgirisit – 18 pikë, 7 kërcime dhe 3 asistime.

5. Arturas Gudaitis i Armanit – 13 pikë dhe 11 kërcime.

6. Anzejs Pasecniks i Gran Canarias – 9 pikë dhe 9 kërcime.

7. Alen Omic i Budcnostit – 16 pikë, 10 kërcime dhe 2 asistime.

8. Jan Vesely i Fenerbahces – 16 pikë, 5 kërcime dhe 2 asistime.

9. Luigi Datome i Fenerbahces – 19 pikë.

10. Alexei Shved i Khimkit – 24 pikë dhe 7 asistime.HALF TIME

Pjesa e parë: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @18:35

Pas 20 minutave lojë në "Lietuvos Rytas Arena", rezultati mes Cherkaski Mavpy dhe Prishtinës shënon 41-46. Raporti i plotë…

TEAM OF THE WEEK 7

TOP 5-shja e javës në Superligë (VII)

Graph.: O. Kraja

7 November, 2018 @18:31

Pas ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen më të mirë për të bërë…

5-SHET

Pesëshet startuese: Cherkaski Mavpy - Prishtina

7 November, 2018 @17:46

Janë publikuar pesëshet e para të Cherkaskit dhe të Prishtinës. TRANSMETIMI DIREKT CHERKASKI: Arnett, Chumakov, Kolchenko, Skapintsev, Young. PRISHTINA:…

FIBA EUROPE CUP

Cherkaski vs. Prishtina, transmetimi direkt i ndeshjes

Foto: FIBA

7 November, 2018 @17:08

Me fillim nga ora 18:00, Prishtina sonte luan si mysafire e skuadrës Cherkaski Mavpy në kuadër të FIBA Europe Cup.…

BASHKIMI - ACADEMIC BULTEX

Vjen edhe humbja e tretë

Foto: H/SH / TOPSPORTI

6 November, 2018 @21:03

Pas dy humbjeve në dy ndeshjet e para, Bashkimi është mposhtur edhe në ndeshjen e tretë në kuadër të Ligës…

BASHKIMI - AKADEMIK BULTEX

Përfundon pjesa e parë në Prizren

TOPSPORTI/ D.S

6 November, 2018 @20:02

Pas 20 minutave lojë në Prizren, rezultati mes Bashkimit dhe Akademik Bultexit shënon 40-45 në favor të Akademiku. Raporti i…

KOZUV - TEUTA

Debutuesja vazhdon pa humbje

6 November, 2018 @19:42

Skuadra debutuese në Ligën Ballkanike, Teuta, po vazhdon rrugën e saj pa humbje. Viktima e radhës e Teutës ishte Kozuvi,…

5-SHET

Pesëshet e para: Bashkimi - Akademik Bultex

6 November, 2018 @19:02

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Akademik Bultexit. BASHKIMI: Michael Martin, Qëndrim Biraj, Ujkan Karanezi, Ergin Grosha…

KOHA E TRANSFEREVE

Afati kalimtar dimëror 10 ditë

6 November, 2018 @13:09

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur datat e…

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 7

TOP 10 performancat në Superligë (VII)

TOPSPORTI/ D. S.

5 November, 2018 @23:10

Pas përfundimit të pjesës më të madhe të ndeshjeve të xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në basketboll, Eurobasket…

ALEX DUBOVITSKIY

Te Lipjani arrin Dubovitskiy

Foto: KBLipjani/fb

5 November, 2018 @22:48

Skuadra e Lipjanit, që është aktualisht e fundit në renditjen tabelare të Superligës, pas ndërrimit të trajnerit, tash ka njoftuar…

DUELET DHE REFERËT

Xhiroja VI nis nesër

TOPSPORTI/ D. S.

5 November, 2018 @20:22

Me ndeshjen ndërmjet Kerasan Prishtinës dhe ekipit të Don Boskos, hapet xhiroja e gjashtë e Ligës së Parë të Kosovës…

TE KB PENZA E PEJËS

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

5 November, 2018 @19:05

Konkurrenca e madhe mes ekipeve që po kërkojnë Superligën nga Liga e Parë, ka bërë që ekipi i ri pejan…

ZALGIRIS KAUNAS - REAL MADRID

5 nga 5 për mbretërit

FOTO/ euroleague.net

2 November, 2018 @22:56

Kampioni aktual i Euroleagues, Real Madrid, nuk pësoi as në ndeshjen e pestë kundër Zalgirisi. Mbretërit e mposhtën kundërshtarin me…

BARCELONA - MACCABI TEL AVIV

Po këndellen!

FOTO/ euroleague.net

1 November, 2018 @23:06

Skuadra spanjolle, Barcelona, krahasim me stinorin e kaluar, këtë stinor duket të jetë në rrugë të mirë. Blaugranat sonte e…

NANDO DE COLO

Për herë të parë në 139 ndeshje!

1 November, 2018 @22:17

Sonte ishte një natë për t'u harruar për yllin françez, Nando De Colo. Nando De Colo, gjatë javës kishte kokëdhimbje…

FENEBAHCE - BAYERN MUNCHEN

Fitoi përvoja në fund

FOTO / euroleague.net

1 November, 2018 @22:00

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, me vështirësi e mposhti skuadrën gjermane Bayern Munchen në Ulker Sports Arena me rezultat 88-84. Ndeshja…

CSKA - OLYMPIACOS

Derbi i takoi gjigandit rus

FOTO / euroleague.net

1 November, 2018 @21:45

Gjigandi rus, CSKA Moska, në derbin e zhvilluar ndërmjet Olympiacosit, doli fitues duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 69-65. Dallimi…

Të gjitha lajmet nga Euroleague