Të gjitha lajmet

TE KB PENZA E PEJËS

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

5 November, 2018 @19:05

Konkurrenca e madhe mes ekipeve që po kërkojnë Superligën nga Liga e Parë, ka bërë që ekipi i ri pejan në kategorinë e meshkujve, Penza, të paraqet për regjistrim basketbollistin amerikan, Xavier Shamal Richards.

Richards 26 vjeç është organizator, 188 centimetra i gjatë, ndërsa së fundi ka luajtur për ekipin Cabelen në Republikën Dominikane. Ai ka kryer kolegjin Tennessee St në vitin 2016. Ai pritet të ketë të drejtë të loje pas kompletimit të dokumenteve nga ekipi në FBK.

KB Penza që deri këtë stinor ka pasur vetëm ekip të femrave, prej këtij stinori me ekipin e meshkujve po garon në Ligë të Parë dhe aktualisht ka bilanc 3-2 pas 5 xhirove të para. Lider i Ligës së Parë aktualisht është Vëllaznimi me bilanc 4-1.

I HUAJI I KATËRT

Ylli regjistron Javis Howardin

5 November, 2018 @18:28

Përforcimi i katërt i huaj te Ylli i Suharekës është Javis Howard. Ai është i gjatë 203 centimetra dhe luan…

TALENTI SLLOVEN

Lëndohet Luka Doncic

5 November, 2018 @10:18

Pas startit fenomenal të talentit slloven, Luka Doncic, erdhi lajmi i keq për të. Doncic lëndoi nyjen e këmbës, derisa…

NË PRIZREN

Shpendi u.d. kryetar i KB Bashkimit

5 November, 2018 @8:48

Pas largimit të befasishëm dje nga posti i kryetarit të klubit të Bashkimit, Fadil Sahiti, sot klubi prizrenas ka bërë…

DRITA - VUSHTRRIA

Fitore me vlerë Play Offi

4 November, 2018 @22:14

Skuadra gjilanase Drita, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 93-71, hyri në zonën e Play Offit. Si zakonisht edhe…

DON BOSKO - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi vazhdon kryesimin

4 November, 2018 @21:48

Vëllaznimi do të kthehet në Gjakovë me fitore pasi e mposhti Don Boskon me rezultat 77-74. Don Bosko me…

FERONIKELI - KERASAN PRISHTINA

Nikli pa humbje

4 November, 2018 @20:57

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, edhe xhiron e katërt e mbylli me fitore. Viktima e radhës për Niklin ishte Kerasan Prishtina.…

TYSON CHANDLER

Përforcohen Lakers

FOTO/ nba.com

4 November, 2018 @20:39

Veterani Tyson Chandler, arriti marrëveshje me Los Angeles Lakers. Pas problemeve me Phoenix Sunsin, qendra gjigande Chandler do ta vesh…

PRISHTINA (F) - BASHKIMI (F)

Bashkimi fiton derbin

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

4 November, 2018 @20:07

Kampionja aktuale e Ligës së Femrave, Bashkimi, doli fituese në derbin kundër Prishtinës, duke e mposhtur kundërshtaren me rezultat…

YLLI - BOREA

Ylli lehtë ndaj Boreas

4 November, 2018 @18:56

Skuadra nga Suhareka, Ylli, me lehtësi e mposhti Borean me rezultat 109-75. Ylli që nga fillimi i ndeshjes nuk…

BASHKIMI / FADIL SAHITI

Kryetari lë kampionin

4 November, 2018 @18:26

Kryetari i deritashëm i Bashkimit, Fadil Sahiti, është tërhequr nga pozita e tij te kampioni aktual i Superligës në basketboll,…

PENZA - KERASAN PRISHTINA

Penza nuk e humb hapin për Play Off

17 February, 2019 @18:31

Penza nuk gaboi në ndeshjen përballë Kerasan Prishtinës. Skuadra pejane e mposhti kundërshtarin me rezultat 110-60. Dhjetë minutshi…

DRITA - ISTOGU

2 lojtarë shënojnë mbi 60% të pikëve në fitore

17 February, 2019 @14:16

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur Dritën si mysafir me rezultat 72-81, arriti një fitore shumë të rëndësishëm në…

DON BOSKO - VUSHTRRIA

Haxhosaj 33 pikë, Don Bosko arrin fitoren e 10

17 February, 2019 @14:11

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Valentin Spaqi, Don Bosko, e mposhti Vushtrrinë me rezultat 110-79. Dion Haxhosaj në fitoren…

UNITED BASKETBALL - KERASAN PRISHTINA

Fitorja e tretë për Kerasan Prishtinën

11 February, 2019 @11:22

Kerasan Prishtina duke e mposhtur United Basketball me rezultat 64-80, arriti fitoren e tretë të stinorit. Donat Rexhepi me…

PRISHTINA E RE - DRITA

Fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re

10 February, 2019 @19:14

Vjen fitorja e parë pranverore për Prishtinën e Re. Kryeqytetasit sot triumfuan me rezultat 103-72 ndaj Dritës, në një…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë