Të gjitha lajmet

TE KB PENZA E PEJËS

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

Shtohet një i huaj në Ligë të Parë

5 November, 2018 @19:05

Konkurrenca e madhe mes ekipeve që po kërkojnë Superligën nga Liga e Parë, ka bërë që ekipi i ri pejan në kategorinë e meshkujve, Penza, të paraqet për regjistrim basketbollistin amerikan, Xavier Shamal Richards.

Richards 26 vjeç është organizator, 188 centimetra i gjatë, ndërsa së fundi ka luajtur për ekipin Cabelen në Republikën Dominikane. Ai ka kryer kolegjin Tennessee St në vitin 2016. Ai pritet të ketë të drejtë të loje pas kompletimit të dokumenteve nga ekipi në FBK.

KB Penza që deri këtë stinor ka pasur vetëm ekip të femrave, prej këtij stinori me ekipin e meshkujve po garon në Ligë të Parë dhe aktualisht ka bilanc 3-2 pas 5 xhirove të para. Lider i Ligës së Parë aktualisht është Vëllaznimi me bilanc 4-1.

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani shpëton sezonin, mbetet në Superligë!

TOPSPORTI / A.P

27 April, 2019 @20:48

Pas ndeshjes së parë në Gjakovë që u mbyll me fitore 74-71 të Vëllaznimit, takimi kthyes i luajtur sonte…

PLAY OUT: LIPJANI - VËLLAZNIMI

Lipjani vs. Vëllaznimi, diferencë 10 pikë pas 20 minutave

TOPSPORTI / ARKIV

27 April, 2019 @19:50

Me rezultat 46-36 është mbyllur pjesa e parë mes Lipjanit dhe Vëllaznimit, të cilat mes vete po përballen për një…

PLAY OUT: VUSHTRRIA - MEGASPORTS

Vushtrria dhe Megasportsi mbeten aty ku ishin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 April, 2019 @22:01

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur edhe në ndeshjen e dytë të Play Outit Megasportsin, mbeti në Ligë të Parë. …

PAS NDËRPRERJES SË NDESHJES

Përcakohet dënimi për KB Vëllaznimin

26 April, 2019 @13:32

Ndeshja ishte ndërprerë për shkak të tymit që u bë në palestrën Shani Nushi në përballjen e parë të PlayOutit…

PLAYOUT LIGA E PARË: MEGASPORT - VUSHTRRIA

Afër sigurimit të Ligës së Parë

25 April, 2019 @23:51

Sonte u zhvillua edhe dueli i parë i PlayOutit për Ligë të Parë të Kosovës, ku në Prizren u takuan…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë