Të gjitha lajmet

BARCELONA - REAL MADRID

Barcelona dominon edhe në basketboll El Clasicon

Barcelona dominon edhe në basketboll El Clasicon

1 March, 2019 @23:42

Pas dominimit në futboll në këtë mesjavë skuadra blaugrane ka mposhtur mbretërit edhe në basketboll me rezultat 77-70 në El Clasicon e dytë të këtij stinori në Euroligë.

Pas kësaj fitore barazohen 1-1 me lojë në Euroligë, pasi që në ndeshjen e parë fituan madrilenët, në kryendeshjen e javës basketbollistët vendas luajtën mbrojtje më të mire krahas mysafirëve duke e gjetur fitoren e radhës.

Dominues në trapez ishte qendra kroate Ante Tomic te vendasit duke shënuar 22 pikë dhe 13 kërcime i ndihmuar edhe nga Thomas Heurtel i cili poashtu bëri double-double me 17 pikë dhe 10 asistime, derisa te mysafirët Rudy Fernandez ishte më i dalluari duke shënuar 15 pikë.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Barcelona ka një bilanc prej 15 fitoreve dhe 9 humbjeve, ndërsa Reali ka 18 fitoreve krahas edhe 6 humbjeve.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga