Të gjitha lajmet

OLYMPIACOS - CSKA MOSKA

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit

1 March, 2019 @23:31

Cska Moska edhe pse ishte mysafire e Olympiacosit arriti që të luaj lojën e saj, duke fituar me rezultat 81-97.

Pjesa e pare ishte përafërsisht e barabartë duke përfunduar me rezultat 50-51, por në pjesën e dytë mysafirët ishin më konkret në shënimin e pikëve, duke i shënuar 46 pikë, për dallim nga vendasit që shënuan 31 pikë.

Sergio Rodriguez ishte basketbollisti më i mirë në fushë duke realizuar double-double prej 15 pikëve dhe 12 asistimeve, ndërsa më së shumti pikë bëri Cory Higgins i cili shënoi 18 pikë tek Cska, derisa te Olympiacos, lojtari më në formë ishte Zach LeDay i cili ishte afër double-double duke shënuar 21 pikë dhe 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 19 për rusët krahas 5 humbjeve që i kanë, kurse grekët kanë bilanc të barabartë prej 12 fitoreve dhe 12 humbjeve.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga