Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

OLYMPIACOS - CSKA MOSKA

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit

Cska e sigurtë ndaj Olympiacosit


1 March, 2019 @23:31

Cska Moska edhe pse ishte mysafire e Olympiacosit arriti që të luaj lojën e saj, duke fituar me rezultat 81-97.

Pjesa e pare ishte përafërsisht e barabartë duke përfunduar me rezultat 50-51, por në pjesën e dytë mysafirët ishin më konkret në shënimin e pikëve, duke i shënuar 46 pikë, për dallim nga vendasit që shënuan 31 pikë.

Sergio Rodriguez ishte basketbollisti më i mirë në fushë duke realizuar double-double prej 15 pikëve dhe 12 asistimeve, ndërsa më së shumti pikë bëri Cory Higgins i cili shënoi 18 pikë tek Cska, derisa te Olympiacos, lojtari më në formë ishte Zach LeDay i cili ishte afër double-double duke shënuar 21 pikë dhe 9 kërcime.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e 19 për rusët krahas 5 humbjeve që i kanë, kurse grekët kanë bilanc të barabartë prej 12 fitoreve dhe 12 humbjeve.


KUPA E KOSOVËS: RAHOVECI - PRIZRENI

Përmbysje fantastike për finale historike!

FBK Superliga

Përmbysje fantastike për finale historike!

01/03/19 @ 20:26

RAHOVECI - PRIZRENI

Rezultati ngushtohet edhe më shumë

FBK Superliga

Rezultati ngushtohet edhe më shumë

01/03/19 @ 20:19

RAHOVECI - PRIZRENI

9 pikë epërsi pas pjesës së parë

FBK Superliga

9 pikë epërsi pas pjesës së parë

01/03/19 @ 19:53

KUPA E KOSOVËS: PRISHTINA - YLLI

Në finalen e radhës për të mbrojtur trofeun

FBK Superliga

Në finalen e radhës për të mbrojtur trofeun

01/03/19 @ 18:22

KUPA E KOSOVËS

Ylli në epërsi ndaj Prishtinës

FBK Superliga

Ylli në epërsi ndaj Prishtinës

01/03/19 @ 17:21

FERONIKELI - PENZA

Rikthim i madh i Feronikelit, për finale

FBK Liga e Parë

Rikthim i madh i Feronikelit, për finale

01/03/19 @ 16:09

KUPA E LIGËS SË PARË

Penza më afër finales pas pjesës së parë

FBK Liga e Parë

Penza më afër finales pas pjesës së parë

01/03/19 @ 14:50

EUROLEAGUE / PLAY OFF

Caktohen çiftet e Play Offit në Euroleague

Euroleague

Caktohen çiftet e Play Offit në Euroleague

12/04/21 @ 23:24

BARCELONA

Pau Gasol paralajmëron rikthimin e madh

Euroleague

Pau Gasol paralajmëron rikthimin e madh

08/04/21 @ 21:41

FENERBAHÇE - BARCELONA

Barcelona triumfon ndaj Fenerbahçes

Euroleague

Barcelona triumfon ndaj Fenerbahçes

02/04/21 @ 22:47

EUROLEAGUE

Viti i gjashtë rresht në Play Off

Euroleague

Viti i gjashtë rresht në Play Off

31/03/21 @ 11:37

EUROLEAGUE

Pësojnë pas 8 fitoreve rresht

Euroleague

Pësojnë pas 8 fitoreve rresht

19/03/21 @ 23:37

REAL MADRID - BARCELONA

Në El Clasico sigurojnë Play Offin

Euroleague

Në El Clasico sigurojnë Play Offin

11/03/21 @ 23:42

LEGJENDA E OLYMPIACOSIT

Rekorder i ri i dy-pikësheve në Euroleague

Euroleague

Rekorder i ri i dy-pikësheve në Euroleague

06/03/21 @ 08:00

PANATHINAIKOS - BARCELONA

Barça i kthehet fitoreve në Greqi

Euroleague

Barça i kthehet fitoreve në Greqi

02/03/21 @ 23:20

KHIMKI - REAL MADRID

17 sekonda para fundit, befasohet Reali

Euroleague

17 sekonda para fundit, befasohet Reali

02/03/21 @ 23:03

ANADOLU EFES - VALENCIA

Efesi me rekord 3-she, regjistron fitoren e 5 rresht

Euroleague

Efesi me rekord 3-she, regjistron fitoren e 5 rresht

02/03/21 @ 22:45


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague