Të gjitha lajmet

BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Bashkimi +30 në derbi, seria ngritet në 5

BOROZANI / Arkiv / Arian Paçarizi

Bashkimi +30 në derbi, seria ngritet në 5

8 November, 2019 @21:13

Vashat e Bashkimit, në ndeshjen hapëse të xhiros së pestë në Ligën e Femrave, e mposhtën Penzën me rezultat të thellë 93-60.

Skuadra prizrenase nga fillimi e deri në fund e kontrolloi ndeshjen dhe pa problem doli fituese në derbin kundër skuadrës pejane.

Tri basketbolliste te Bashkimi luajtën me 13 pikë: Saranda Daci, Aisha Balarabe dhe Khadija Brown, derisa të gjitha lojtaret në formacion sonte u paraqitën në parket.

Te Penza Valbona Bytyqi me 22 pikë dhe Melita Luci me 20 pikë ishin më të dalluarat, por nuk mjaftoi performanca e tyre për ta befasuar Bashkimin.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 5 fitore dhe pa humbje gjendet në krye të tabelës, kurse Penza ka bilanc prej 3 fitoreve e 2 humbjeve deri më tani.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Trepçën, kurse Penza me Kastriotin.

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Femrave 2019/20)

17 February, 2020 @16:06

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Femrave, përfundoi me fitoren e Bashkimit, ku vashat e trajnerit Furkan Saglik…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Bashkimi e kthen Kupën pas 11 vitesh

15 February, 2020 @19:14

Pas Superkupës së Kosovës, vashat e Bashkimit duke e mposhtur Prishtinën me rezultat 84-66, e fituan edhe Kupën e…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç3: Epërsi ngritet në 10, edhe 10 minuta lojë

15 February, 2020 @18:38

Vashat e Bashkimit e ngritën epërsinë në 10 pikë në ndeshjen kundër Prishtinës. Rezultati aktual është 61-51 në të mirë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi (F) - Prishtina (F)

15 February, 2020 @18:02

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen finale të Kupës së Kosovës te femrat, Bashkimi - Prishtina. Pas 20 minutave…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

Ç1: 4 epërsia pas 10 minutave

15 February, 2020 @17:42

Pas 10 minutave lojë në finalen e Kupës së Kosovës te femrat, Prishtina është në avantazh prej 4 pikëve. Rezultati…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave