Të gjitha lajmet

MILANO LIDERE E EUROLIGËS

Lideri fiton lehtë, vazhdon me fitore

Foto: euroleague.net

Lideri fiton lehtë, vazhdon me fitore

8 November, 2019 @0:19

Olimpia Milano vazhdon të përformojë shkëlqyeshëm. Në këtë xhiro arriti që të mposht Saski Baskonian me rezultat 81-74.

Tek vendasit pesë lojtarë shënuan pikë dyshifrore, ku lideri ishte Amedeo Della Valle me 15 pikë, kurse MVP i muajit tetor Sergio Rodriguez luajti me 13 pikë.

Te ekipi spanjoll më i miri ishte Nik Stauskas me 15 pikë.

Milano ka bilancin më të mirë në ligë deri tash me 6 fitore dhe vetëm 1 humbje, ndërsa për baskët kjo ishte humbja e katërt, ku njëkohësisht i kanë edhe 3 fitore.

DUELI I NATËS NË ATHINË

Anadolu Efes mposht Olympiacosin në Greqi

8 November, 2019 @0:17

Skuadra turke që është në formë mjaftë të mirë Anadolu Efes, ka mposhtur Olympiacosin në cilësinë e mysafirit me rezultat…

OLIMPIA MILAN - BARCELONA

S’ka të pamposhtur në Euroleague

FOTO / Euroleague

1 November, 2019 @22:46

Me fitoren e sontme të Olimpia Milanit ndaj Barcelonës, nuk ka më skuadër të pamposhtur në Euroleague. Milani e mposhti…

FERNERBAHÇE - ZALGIRIS KAUNAS

Për 2 min, Feneri humb ndeshjen që e kishte në duar

1 November, 2019 @21:36

Një fund dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Fenerbahçes dhe Zalgiris Kaunas. Fenerbahçe ishte shumë afër ta festonte fitoren…

PANATHINAIKOS 86-70 ANADOLU EFES

Panathinaikos i rikthehet fitoreve

Foto: Euroleague.net

31 October, 2019 @22:43

Skuadra greke, Panathinaikos, iu është rikthyer fitoreve pas humbjes ndaj Khmikit. Në këtë xhiro grekët mposhtën Anadolu Efesin me…

KHIMKI - PANATHINAIKOS

Khimki në formë, mposht edhe Panathinaikosin

29 October, 2019 @21:07

Skuadra ruse Khimki, formën e mirë në Euroleague e vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Khimki e mposhti gjigandin grek…

Të gjitha lajmet nga Euroleague