Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - NEW BASKET

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

7 November, 2019 @22:26

Skuadra gjakovare Vëllaznimi, e kaloi edhe pengesën e New Basketit pa problem.

Vëllaznimi e mposhti kundërshtarin me rezultat 89-47.

Kontrolli i ndeshjes ishte gjatë 40 minutave te skuadra kuqezi, derisa New Basketi ishte kafshatë e lehtë për Vëllaznimin në formë të mirë.

Arion Balluku ishte më i miri te Vëllaznimi me 23 pikë, 9 asistime, 4 topa të rrëmbyer dhe 4 kërcime, derisa mori ndihmë edhe nga amerikani Xavier Newson me 21 pikë e 6 kërcime, dhe Bujar Qeku me 14 pikë të tjera.

Te New Basketi asnjë lojtarë nuk luajti me pikë dyshifrore, derisa u dalluan me nga 9 pikë, Drin Rexha e Lavdim Morina.

TABELA AKTUALE

Vëllaznimi gjendet në krye të tabelës me 4 fitore e pa humbje, kurse New Basketi ende nuk u njoftua me fitore pas 4 xhirove të luajtura.

Në xhiron tjetër Vëllaznimi takohet me AS Prishtinën, kurse New Basketi me Prishtinën e Re.

DRITA - VUSHTRRIA

Drita regjistron fitoren e parë të stinorit

FOTO / Arkiv

6 November, 2019 @21:36

Skuadra gjilanase Drita, ka regjistruar fitoren e parë të stinorit, duke e mposhtur Vushtrrinë me rezultat 100-63, në kuadër…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (3)

2 November, 2019 @11:32

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së tretë në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

AS PRISHTINA - ISTOGU

Në duelin e të pamposhturve, fiton AS Prishtina

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 November, 2019 @22:10

Skuadra e Istogut, duke pësuar nga AS Prishtina me rezultat 74-60, e humbi rastin për të qenë në krye…

BOREA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi lider, pret të gabojë Istogu

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

1 November, 2019 @19:01

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, po vazhdon rrugëtimin e saj pa humbje. Vëllaznimi e mposhti Borean me rezultat 52-78. Kuqezinjtë gjatë…

VUSHTRRIA - PRISHTINA E RE

Vushtrria përkohësisht në TOP 4

1 November, 2019 @18:25

Skuadra e Vushtrrisë, duke e mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 85-80, u vendos në pozitën e katërt në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë