Të gjitha lajmet

PRISHTINA - MOSCOW

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

7 November, 2019 @21:52

Vashat e Prishtinës e regjistruan edhe humbjen e katërt në Euro Cup Women.

Prishtina u mposht kundër MBA Moscow me rezultat të thellë 42-101.

Anastasia Logunova ishte më e dalluara te skuadra ruse me 19 pikë, kurse te Prishtina Irma Konjusha me 18 pikë, 7 asistime e 5 kërcime.

Kjo ishte humbja e katërt rresht e Prishtinës, derisa fitorja e katërt rresht e MBA Moscow.

Ndeshja e radhës e Prishtinës do të jetë më 27 nëntor kundër Sparta&k M.R. Vidnoje.

PAS VENDIMIT

Dushku: Vendim i mirëseardhur dhe i rëndësishëm

Foto: GoogleImages

9 July, 2020 @12:48

Sekretarja e Përgjithshme e FBK-së, Elvira Dushku, në një prononcim të saj për faqen zyrtare të Federatës është shprehur të…

VENDOSET

Mirret vendimi, Kosova do merr pjesë në FIBA edhe me seniore

9 July, 2020 @12:38

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka marrë vendim për paraqitjen e Përfaqësueses A të Femrave në garat…

INTERVISTA

Saranda Daci: Përfaqësimi jashtë kufijve, i rëndësishëm për Kosovën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

8 July, 2020 @14:08

Federata e Basketbollit e Kosovës është duke shikuar mundësinë e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave. Kjo ide…

ARBNORE PËRQUKU

“Pas 20 vitesh do të kem përvojë ndërkombëtare”

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

30 June, 2020 @11:54

Ideja e formimit të Përfaqësueses A në konkurrencën e femrave po mirëpritet nga komuniteti i gjerë i basketbollit në Kosovë. …

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave