Të gjitha lajmet

DUELI I NATËS NË ATHINË

Anadolu Efes mposht Olympiacosin në Greqi

Anadolu Efes mposht Olympiacosin në Greqi

8 November, 2019 @0:17

Skuadra turke që është në formë mjaftë të mirë Anadolu Efes, ka mposhtur Olympiacosin në cilësinë e mysafirit me rezultat 67-86.

Në çerekun e dytë skuadra turke ishte e pamëshirshme duke shënuar 32 pikë dhe duke pranuar vetëm 11 pikë, gjë që i mundësoi që në vazhdimsinë e lojës të ruaj epërsinë.

Dyshja Micic me 27 pikë dhe Larkin me 24 pikë u kombinuan për 51 pikë në total, duke qenë më efikasët për Efesin.

Te vendasit më efikasi ishte Brandon Paul me 15 pikë.

Me këtë fitore Efes e arriti fitoren e pestë derisa i ka edhe 2 humbje, ndërsa grekët e kanë të kundërtën, 5 humbje e 2 fitore.

OLIMPIA MILAN - BARCELONA

S’ka të pamposhtur në Euroleague

FOTO / Euroleague

1 November, 2019 @22:46

Me fitoren e sontme të Olimpia Milanit ndaj Barcelonës, nuk ka më skuadër të pamposhtur në Euroleague. Milani e mposhti…

FERNERBAHÇE - ZALGIRIS KAUNAS

Për 2 min, Feneri humb ndeshjen që e kishte në duar

1 November, 2019 @21:36

Një fund dramatik ndodhi në ndeshjen në mes të Fenerbahçes dhe Zalgiris Kaunas. Fenerbahçe ishte shumë afër ta festonte fitoren…

PANATHINAIKOS 86-70 ANADOLU EFES

Panathinaikos i rikthehet fitoreve

Foto: Euroleague.net

31 October, 2019 @22:43

Skuadra greke, Panathinaikos, iu është rikthyer fitoreve pas humbjes ndaj Khmikit. Në këtë xhiro grekët mposhtën Anadolu Efesin me…

KHIMKI - PANATHINAIKOS

Khimki në formë, mposht edhe Panathinaikosin

29 October, 2019 @21:07

Skuadra ruse Khimki, formën e mirë në Euroleague e vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Khimki e mposhti gjigandin grek…

EUROLEAGUE

Milano fundos Fenerbahçen

25 October, 2019 @23:09

Luftën e ish dy bashkëlojtarve tek Cska Moskas tash që janë larguar e ka fituar Sergio Rodriguez i cili me…

Të gjitha lajmet nga Euroleague