Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS 2019/20

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës

Foto: FBK

Caktohen grupet për Kupën e Kosovës


Teksti: FBK

8 November, 2019 @15:31

Të premten në zyrat e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në basketboll, në të dyja konkurrencat.

Në konkurrencën e meshkujve janë katër grupe A, B, C dhe D me nga shtatë skuadra.

Grupin A janë: Rahoveci, Trepça, Lipjani, Vushtrria, AS Prishtina, Dukagjini dhe Fushë Kosova.

Grupin B janë: Bashkimi, Feronikeli, Vëllaznimi, Drita, Borea, United Basketball dhe Gjakova.

Grupin C janë: Prishtina, Ylli, New Basket, K Prishtina, AS Kastrioti, Mega Sport dhe Sfera.

Grupin D janë: Peja, Prizreni, Istogu, Prishtina e Re, Kaçaniku, Ylli B dhe Llapi.

Ndërkohë, në konkurrencën e femrave,

Grupin A janë: Bashkimi, Penza, Vëllaznimi, Drita, Vushtrria dhe Sfera.

Grupin B janë: Prishtina, Kastrioti, Trepça, K Prishtina, United Basketball dhe Ylli.

Ndeshjet e para në konkurrencën e meshkujve do të zhvillohen më 12/15 nëntor.

Xhiroja 1

Vushtrria - Fushë Kosova
AS Prishtina - Dukagjini
Drita - Gjakova
Borea - United Basketball
Kerasan Prishtina - Sfera
AS Kastrioti - Megasport
Prishtina e RE - Llapi
Kaçaniku - Golden Eagle Ylli.


TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

FBK Superliga

TOP 5-shja e javës në Superligë (9)

08/11/19 @ 14:50

RAHOVECI

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

FBK Superliga

Rahoveci zyrtarizon të huajin e pestë

08/11/19 @ 11:10

MILANO LIDERE E EUROLIGËS

Lideri fiton lehtë, vazhdon me fitore

Euroleague

Lideri fiton lehtë, vazhdon me fitore

08/11/19 @ 00:19

DUELI I NATËS NË ATHINË

Anadolu Efes mposht Olympiacosin në Greqi

Euroleague

Anadolu Efes mposht Olympiacosin në Greqi

08/11/19 @ 00:17

VËLLAZNIMI - NEW BASKET

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

FBK Liga e Parë

Vëllaznimi perfekt, vazhdon pa humbje

07/11/19 @ 22:26

PRISHTINA - MOSCOW

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

FBK Liga e Femrave

Prishtina pa fitore edhe në ndeshjen e katërt

07/11/19 @ 21:52

PEJA - RAHOVECI

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

FBK Superliga

Rahoveci mposht Pejën, vazhdon kryesimin

07/11/19 @ 21:18

FERONIKELI - BASHKIMI

Bashkimi në formë, e katërta rresht

FBK Superliga

Bashkimi në formë, e katërta rresht

07/11/19 @ 20:52

EUROCUP WOMEN

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

FBK Liga e Femrave

Livestream: Prishtina - MBA Moscow

07/11/19 @ 19:06

MAVS - MAGIC

Doncic në skenë, Dallasi në ngritje

NBA

Doncic në skenë, Dallasi në ngritje

07/11/19 @ 09:16

TRANSFER

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

FBK Superliga

Bashkimi kthen Andi Shehun në skuadër

25/07/21 @ 16:25

DREJTPËRDREJTË

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Luksemburgu U20 - Kosova U20, direkt

24/07/21 @ 15:14

POZITAT PERFUNDIMTARE

Kosova përballet me Luksemburgun

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova përballet me Luksemburgun

23/07/21 @ 15:22

SUPERLIGA

Edmond Kryeziu afër rikthimit

FBK Superliga/Sportistë shqiptarë në botë

Edmond Kryeziu afër rikthimit

23/07/21 @ 13:15

PRISHTINË

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

FBK Superliga/Transfere

Muhamedali Janjeva vazhdon me kryeqytetasit

23/07/21 @ 12:17

AMERIKANI NË ITALI

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

FBK Superliga/Transfere

Brandon Walters nga Peja në Serie A2

23/07/21 @ 11:12

FIBA EURO CHALLENGERS U-20

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

FBK Superliga/Përfaqësuesja

Kosova U20 mbyll grupin pa asnjë fitore dhe me 274 pikë të pranuara

22/07/21 @ 20:00

PEJË

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

FBK Superliga/International/Transfere

Peja zyrtarizon turkun Erdem Ilter

22/07/21 @ 16:47

PRISHTINË

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

FBK Superliga/International/Transfere

Prishtina zyrtarizon edhe një të huaj

22/07/21 @ 15:42

ZYRTARE

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

FBK Superliga

KB Bashkimi zyrtarizon trajnerin e mirënjohur

22/07/21 @ 15:14


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga