Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

YLLI - BASHKIMI

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin

Bashkimi arrin fitoren e parë, duke mposhtur kampionin


19 September, 2021 @21:30

Pas humbjes së thellë ndaj Pejës, Bashkimi e mposhti sonte kampionin aktual të Superligës Yllin, me rezultat 55-60 në Suharekë.

10 minutëshi i parë në ndeshje përfundoi me rezultat të barabartë 13-13, derisa Bashkimi e mbylli pjesën e parë e parë me 9 pikë epërsi 21-30, duke pësuar vetëm 8 pikë.

Ylli çerekun e tretë e nisi me një seri prej 8-0 dhe arriti ta ngushtoi epërsinë në 5 pikë (42-47).

Në çerekun e katërt që të dyja skuadrat shënuan nga 13 pikë dhe ndeshja përfundoi në favor të skuadrës prizrenase.

Immanuel King me 16 pikë ishte koshashënuesi më i mirë, derisa Valon Bunjaku luajti me 15 pikë, 8 kërcime e 4 asistime ndaj ish-skuadrës së tij.

Te Bashkimi gjithashtu u dalluan edhe Anton Kazarnovski me 12 pikë e 10 kërcime dhe Avi Tooner me 12 pikë të tjera.

Te Ylli asnjë lojtarë nuk shënuan pikë dyshifrore, derisa prej tyre u dalluan Erjon Kastrati dhe Brandon Randolph me nga 9 pikë.

TABELA AKTUALE

Bashkimi me 1 fitore e 1 humbje gjendet në pozitën e gjashtë, kurse Ylli ende nuk është njoftuar me fitore pas 2 ndeshjeve të zhvilluara.

Në xhiron tjetër Bashkimi takohet me Prishtinën, kurse Ylli me Prizrenin-16.


PRIZRENI - 16

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

FBK Superliga

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

19/09/21 @ 21:03

YLLI - BASHKIMI

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

19/09/21 @ 20:39

YLLI - BASHKIMI

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

FBK Superliga

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

19/09/21 @ 20:07

TREPÇA - PRIZRENI

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

FBK Superliga

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

19/09/21 @ 19:01

YLLI - BASHKIMI

Ylli - Bashkimi, pesëshet startuese

FBK Superliga

Ylli - Bashkimi, pesëshet startuese

19/09/21 @ 18:50

Ç3: TREPÇA-PRIZRENI

Trepça ngrit epërsinë, gjithçka vendoset në çerekun e fundit

FBK Superliga

Trepça ngrit epërsinë, gjithçka vendoset në çerekun e fundit

19/09/21 @ 18:41

PRIZRENI - 16

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

FBK Superliga

KB Prizreni: Koljevic u sulmua, është në emergjencë

19/09/21 @ 21:03

YLLI - BASHKIMI

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Rikthehet Ylli, edhe 10 minuta lojë

19/09/21 @ 20:39

YLLI - BASHKIMI

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

FBK Superliga

Me 9 pikë epërsi mbyllet pjesa e parë në Suharekë

19/09/21 @ 20:07

TREPÇA - PRIZRENI

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

FBK Superliga

Dramë në fund te “Minatori”, Trepça fiton në sekondat e fundit

19/09/21 @ 19:01

YLLI - BASHKIMI

Ylli - Bashkimi, pesëshet startuese

FBK Superliga

Ylli - Bashkimi, pesëshet startuese

19/09/21 @ 18:50

Ç3: TREPÇA-PRIZRENI

Trepça ngrit epërsinë, gjithçka vendoset në çerekun e fundit

FBK Superliga

Trepça ngrit epërsinë, gjithçka vendoset në çerekun e fundit

19/09/21 @ 18:41

TREPÇA - PRIZRENI-16

Trepça - Prizreni-16, mbyllet pjesa e parë

FBK Superliga

Trepça - Prizreni-16, mbyllet pjesa e parë

19/09/21 @ 17:56

TREPÇA - PRIZRENI

Trepça - Prizreni-16, pesëshet startuese

FBK Superliga

Trepça - Prizreni-16, pesëshet startuese

19/09/21 @ 17:06

VIDEO

Highlights: Prishtina-Peja

FBK Superliga

Highlights: Prishtina-Peja

18/09/21 @ 23:35

DARDAN BERISHA

Berisha: Angazhim i madh për këtë fitore

FBK Superliga

Berisha: Angazhim i madh për këtë fitore

18/09/21 @ 23:27


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga