Të gjitha lajmet

PRIZREN

Bashkimi ndërpren bashkëpunimin me të huajt

Bashkimi ndërpren bashkëpunimin me të huajt

15 March, 2020 @22:53

Ish kampioni i Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka bërë të ditur se ka ndërprerë marrëveshjet me basketbollistët e huaj të skuadrës, pas epidemisë së coronavirusit - që ka pezulluar të gjitha aktivitetet sportive në vend, me vendim të Qeverisë së Kosovës.

“Klubi me marrëveshje të dyanshme ka ndërprerë bashkëpunimin me basketbollistët e huaj Stevie Clark, Terik Bridgeman, Spenser Mitchell dhe Corey Raley Ross,” ka bërë të ditur njoftimi i klubit.

KB Bashkimi ka falenderuar lojtarët për kontributin e dhënë këtë stinor, derisa stinori tashmë është vënë në pikëpyetje edhe nga sekretarja e FBK-së, e cila në prononcimin e saj për Kohën ka bërë të ditur se opcion është edhe pezullimi i stinorit 2019/20.

VENDIMI I FIBA-s

Anulohet evropiani! Dushku: Zhgënjyese, por e pritur

8 April, 2020 @14:45

Bordi i FIBA Evropës ka marrë vendim që të anulojë 16 Kampionatet Evropiane të gjeneratave të reja që ishin planifikuar…

SPECIALE

TOP 20 koshashënuesit e Superligës 2019/20

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 April, 2020 @23:15

Ky stinor i Superligës, që pritej të sillte ndër PlayOffet më interesante në dekadën e fundit, mbeti pa përfunduar për…

PAS ANULIMIT TË STINORIT

Peja e vetmja me trofe në 2020

2 April, 2020 @20:08

Skuadra e Pejës pritet të jetë ekipi i vetëm që vitin 2020 do ta përfundojë me trofe në basketbollin kosovar.…

TE MESHKUJT E FEMRAT

Stinori 2019/20 përfundoi sot

31 March, 2020 @15:53

Ka përfunduar sot stinori 2019/20 i Superligës së Kosovës në basketboll te meshkujt dhe te femrat, ka bërë të ditur…

FBK

Vendimi për anulimin e sezonit, flet sekretarja e FBK-së

30 March, 2020 @19:11

Tash e sa javë, basketbolli në Kosovë, sikur sportet e tjera, po “pushon” shkaku i masave mbrojtëse ndaj përhapjes së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga