Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KAZAKISTANI 1-2 BJELLORUSIA

Bjellorusët favor Shqipërisë, para ndeshjes ndaj Lituanisë

abff.by

Bjellorusët favor Shqipërisë, para ndeshjes ndaj Lituanisë


7 September, 2020 @19:29

Përfaqësuesja e Bjellorusisë që u mposht tre ditë më parë nga Shqipëria në shtëpi 0-2, ka arritur të mposht si mysafir sonte Kazakistanin 1-2 [Aymbetov 62 - Bordachev 53, Lisakovich 86].

Me këtë fitore Bjellorusia ka kapur tre pikët e para të grupit, ndërsa ka ndalë Kazakistanin (që mposhti Lituaninë tre ditë më parë) të dalë në pozitë të parë të grupit.

TABELA AKTUALE

Dhe, tash nëse Shqipëria sonte mposht Lituaninë në Air Albania, atëherë kuqezinjtë do të sigurojnë vendin e parë edhe me pikë më të larta se tjerat skuadra.


 
Të gjitha lajmet nga