Të gjitha lajmet

FORMACIONET ZYRTARE

Bjellorusia-Shqipëria, 5-shet startuese

Foto: FIBA

Bjellorusia-Shqipëria, 5-shet startuese

26 November, 2020 @17:23

Kuqezinjtë dalin në ndeshjen e tretë të grupit parakualifikues për në Botërorin 2023, ndërsa takimi i sontëm luhet ndaj Bjellorusisë.

Para ndeshjes, selektorët e dyja skuadrave kanë vendosur për këta startues për duelin që nis në 17:30.

BJELLORUSIA: Andrei Rahozenka, Maksim Salash, Andrei Stabrouski, Aliaksei Trastsinetski, Vladimir Veremeenko.

Selektor: Rotislav Vergun. Ndihmës: Andrei Krivonos

SHQIPËRIA: Juljan Hamati, Daniel Lekndreaj, Robert Shestani, Gerti Shima, Klein Strazimiri.

Selektor: Afrim Bilalli. Ndihmës: Mikel Serbo dhe Bruno Hoxha.

Gjendja në tabelë para kësaj ndeshjeje është kështu:

TABELA AKTUALE GRUPI A PARAKUALIFIKUES:

1. Bjellorusia 2-0
2. Portugalia 1-1
3. Shqipëria 1-1
4. Qiproja 0-2

Ndeshjen direkt mund ta shihni këtu:

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

SUHAREKË

Golden Eagle Ylli godet përsëri, sjell edhe Gëzim Morinën

14 January, 2021 @14:16

Ekipi suharekas nuk ka të ndalur me përforcime të dëshmuara dhe cilësore. Pas befasisë së bërë me prurjen e Erjon…

SHQIP NË BOTË

Maxhuni më i miri në parket, Parnu triumfon

Foto: Parnu Official

14 January, 2021 @8:03

Një tjetër fitore për skuadrën estoneze Parnu në ligën e përbashkët të basketbollit të Estonisë e Letonisë. E më meritori…

KARAGAÇ

Jordancho Davitkov trajner i ri i Pejës

13 January, 2021 @13:32

Trajneri që kishte kualifikuar Maqedoninë e Veriut në Kampioantin Evropian të vitit 2003, Jordancho Davitkov, është trajner i ri i…

PËRFORCIMI I RADHËS TE VËLLAZNIMI

Andi Shehu përforcimi i radhës vendor i kuqezinjëve

Andi Shehu, duke luajtur për Kosovën U-20/ Foto: FIBA

11 January, 2021 @17:51

Vëllaznimi i Gjakovës vetëm një ditë pas paralajmërimit për përforcime të reja në skuadër, sot ka zyrtarizuar jo një, por…

Të gjitha lajmet nga International